Jesteś tutaj:
Wiadomości
Kolejny pakiet deregulacyjny ograniczy zatory płatnicze
Prawo gospodarcze
31.07.2012 - Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan
W założeniach do projektu kolejnej ustawy deregulacyjnej, które przygotowało Ministerstwo Gospodarki, najważniejsze są propozycje poprawiające płynność finansową przedsiębiorców i wspierające inwestycje – uważa PKPP Lewiatan.
Wykluczenie firmy z przetargu będzie trudniejsze
Prawo gospodarcze
30.07.2012 - Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan
Urzędnik nie będzie mógł wykluczyć z przetargu firmę na podstawie tego, że inny urzędnik rozwiązał z nią umowę. Sejmowa podkomisja usunęła z ustawy Prawo zamówień publicznych przepis, który to umożliwiał. Zdaniem PKPP Lewiatan to dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców.
Ustawa umorzeniowa szansą dla małych firm. Już w piątek ma zająć się nią Sejm
Prawo gospodarcze
27.07.2012 - NEWSERIA
Ustawa umorzeniowa ma uchronić tysiące małych, często jednoosobowych firm, przed koniecznością spłaty zaległości wobec ZUS-u. Zdaniem przedsiębiorców, składek często naliczonych w sposób co najmniej wątpliwy. Jeżeli ustawa przejdzie całą ścieżkę legislacyjną przed sejmowymi wakacjami to jest szansa, że już w październiku nowe prawo wejdzie w życie.
FOR: Nowe Prawo zamówień publicznych może pogorszyć sytuację w branży budowlanej
Prawo gospodarcze
25.07.2012 - NEWSERIA
Nowelizację Prawa zamówień publicznych krytykują przedsiębiorcy i eksperci. Chodzi przede wszystkim o przepis, który umożliwi wykluczenie wykonawcy, z powodu różnorakich błędów, z rynku zamówień publicznych na następne trzy lata. – To złe i korupcjogenne rozwiązanie – uważa Witold Jarzyński, ekspert Fundacji FOR. Jak dodaje, w efekcie może to doprowadzić do bankructwa wielu firm budowlanych.
Rząd pracuje nad zmianami w ustawie kominowej. Eksperci chcą jej likwidacji
Prawo gospodarcze
20.07.2012 - NEWSERIA
Po tzw. aferze taśmowej premier Donald Tusk zapowiada zmianę sposobu nominacji prezesów państwowych spółek tak, by nie sposób było ominąć przepisów ustawy kominowej. Od kilku tygodni w Ministerstwie Skarbu trwają prace nad nowelizacją tzw. ustawy kominowej, która przewiduje wyłączenie spod jej obowiązywania spółek kluczowych dla gospodarki. – To za mało – uważa Bohdan Wyżnikiewicz, wiceprezes Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową. – Mniejszym złem byłaby likwidacja całej ustawy.
Samorząd aptekarski zastrasza aptekarzy
Prawo gospodarcze
20.07.2012 - Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan
Samorząd aptekarski utrudnia pracę aptekarzy, ogranicza swobodę działalności gospodarczej i prawo wykonywania zawodu farmaceuty. Dlatego PKPP Lewiatan zwrócił się do ministra zdrowia z prośbą o wystąpienie do Sądu Najwyższego o unieważnienie niektórych uchwał organów samorządu aptekarskiego.
Propozycja nowelizacji Prawa zamówień publicznych niezgodna z Konstytucją RP i dyrektywą unijną
Prawo gospodarcze
19.07.2012 - Krajowa Izba Gospodarcza
W lipcu tego roku podkomisja wyłoniona przez sejmową Komisję Gospodarki rozpoczęła prace nad projektem ustawy o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz ustawy o koncesji na roboty budowlane lub usługi (druk sejmowy nr 455). Celem nowelizacji jest wdrożenie przepisów tzw. dyrektywy unijnej, a także propozycje zmian uproszczenia polskich przepisów analogicznie do dyrektyw zamówieniowych UE. Krajowa Izba Gospodarcza, po dokonaniu przez ekspertów analizy projektu, uważa że propozycja nie może być przyjęta w takiej postaci i wymaga ponownego przeanalizowania w toku dalszych prac parlamentarnych.
Zakaz reklamy aptek nie wystarcza
Prawo gospodarcze
17.07.2012 - NEWSERIA
Farmaceuci chcą zakazu reklamy leków i ograniczenia liczby placówek.
Branża budowlana: potrzebne są zmiany w przepisach, aby uniknąć wyścigu szczurów i szaleńczo niskich cen
Prawo gospodarcze
17.07.2012 - NEWSERIA
Zapaść w branży budowlanej jest nieuchronna. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiedziała, że budżet na drogi zostanie zmniejszony w przyszłym roku z 29 mld zł na 7 mld zł. – Ten czterokrotny spadek od największego publicznego inwestora musi się dramatycznie odbić na branży – mówi prezes Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa, Marek Michałowski. Dlatego branża proponuje zmiany w prawie dotyczące przetargów.
A. Faliński: Proponowane zmiany w ustawie o ochronie konkurencji i konsumentów wyglądają jak podręcznik służby specjalnej
Prawo gospodarcze
12.07.2012 - NEWSERIA
W tym projekcie nie podoba mi się taka policyjno-wywiadowcza filozofia – tak Andrzej Faliński, dyrektor Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji (POHiD) ocenia proponowane zmiany w ustawie o ochronie konkurencji i konsumentów. Według niego uderzają one de facto w firmy, pozbawiając je m.in. ochrony tajemnicy zawodowej.
  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 13  
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
 • Google+
® 2008 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.