Jesteś tutaj:
Wiadomości
VI Kongres Prawo Konkurencji
Prawo gospodarcze
27.09.2012 - Bonnier Business (Polska) sp. z o.o.
Poznaj najnowsze zmiany, na które powinieneś przygotować swoją firmę już dziś!
Branża budowlana: zmiany w prawie zamówień publicznych sprawią, że o kontrakty ubiegać się będą firmy bez realnych możliwości ich realizacji
Prawo gospodarcze
26.09.2012 - NEWSERIA
Uchwalona przez Sejm nowelizacja Prawa zamówień publicznych ma wady, które mogą wyeliminować z rynku wiele dużych i uznanych firm branży budowlanej – ostrzega Polski Związek Pracodawców Budownictwa. Wady, które tak, jak np. brak możliwości odwołania się do sądu od decyzji wykluczenia wykonawcy z przetargu, są niezgodne z konstytucją. Dlatego przedsiębiorcy z branży budowlanej będą zabiegać o skierowania ustawy do Trybunału Konstytucyjnego, jeżeli nie zostaną one zmienione w Senacie, a prezydent je podpisze.
URE ostrzega przed nieroztropną polityką dywidendową
Prawo gospodarcze
21.09.2012 - NEWSERIA
To święte prawo właściciela do poboru dywidendy. Ale niepokoją sytuację, w których pobiera się ją w sposób ekscesywny – mówi Marek Woszczyk, prezes Urzędu Regulacji Energetyki, komentując w ten sposób zapowiedzi resortu skarbu państwa wysokich dywidend z 13 spółek, również energetycznych. W przyszłorocznym budżecie przychody z tego tytułu zaplanowano na poziomie 5,9 mld zł.
Ministerstwo Gospodarki rozważa opóźnienie wdrożenia przepisów uderzających w małe stacje benzynowe
Prawo gospodarcze
21.09.2012 - NEWSERIA
Do dziś Ministerstwo Gospodarki pyta właścicieli i operatorów stacji paliw, czy zmodernizowali zbiorniki zgodnie z przepisami, które wejdą w życie w styczniu 2013 roku. Od wyników ankiety zależy, czy resort podejmie decyzję o przesunięciu terminu wejścia w życie nowego rozporządzenia. Wiadomo, że zmian wciąż nie wprowadziło jeszcze kilkaset stacji.
Upadłość Amber Gold sp. z o.o.
Prawo gospodarcze
20.09.2012 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ na posiedzeniu niejawnym ogłosił upadłość Amber Gold sp. z o.o. w Gdańsku.
Zainteresowanie dofinansowaniem na wdrażanie wynalazków na czterokrotnie większą kwotę niż wartość dotacji
Prawo gospodarcze
20.09.2012 - NEWSERIA
Aż 272 przedsiębiorców postanowiło zawalczyć o dotację w ramach pilotażowego programu wsparcia na wdrożenie wynalazków w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Łącznie wnioski opiewają na 2,3 mld zł, czyli czterokrotnie więcej niż PARP przewidział na to działanie. Rozstrzygnięcie konkursu przewidziane jest w ciągu 3 miesięcy.
Szkodliwe zmiany w prawie zamówień publicznych
Prawo gospodarcze
18.09.2012 - Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan
Przyjęta w piątek przez Sejm nowelizacja prawa zamówień publicznych drastycznie ograniczy prawa przedsiębiorców. Urzędnik będzie mógł wykluczyć z przetargu firmę na podstawie tego, że inny urzędnik rozwiązał z nią umowę – uważa PKPP Lewiatan.
UE od soboty zakazuje sprzedaży kolejnych żarówek
Prawo gospodarcze
01.09.2012 - NEWSERIA
Miejsce klasycznej żarówki zajmuje nowoczesna świetlówka. Najpierw ze sklepów zniknęły te o mocy 100 W i więcej, następnie „siedemdziesiątki piątki”, „sześćdziesiątki" i wreszcie – o mocy 40 W i mniej. Od 1 września w całej Unii Europejskiej obowiązywać zacznie zakaz produkcji i importu wszystkich standardowych żarówek. Ma to przynieść oszczędności rzędu 5 mld euro rocznie.
Tylko 10 z 20 największych biur podróży złożyło sprawozdania finansowe za 2011 rok
Prawo gospodarcze
31.08.2012 - NEWSERIA
W tym sezonie już dziewięć firm turystycznych ogłosiło upadłość. To wyraźny wzrost, bo przed rokiem zbankrutowały tylko dwie. Pogorszyła się też transparentność samych touroperatorów. Firma Euler Hermes alarmuje, że w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy tylko 10 na 20 największych biur turystycznych złożyło swoje sprawozdania finansowe za 2011 rok.
Sąd oddalił wniosek o upadłość OLT
Prawo gospodarcze
24.08.2012 - Olejarz Jarosław
Sąd oddalił wniosek OLT Express o ogłoszenie upadłości. Powodem oddalenia wniosku o upadłość jest brak posiadania przez spółkę wystarczającego majątku, by ponieść koszty postępowania - informuje "Dziennik Gazeta Prawna”.
  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 13  
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
 • Google+
® 2008 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.