Jesteś tutaj:
Wiadomości
Mandaty za omijanie systemu e-myta
Prawo gospodarcze
13.07.2011 - Olejarz Jarosław
W Polsce od 1 lipca 2011 roku obowiązuje system elektronicznego poboru opłat za przejazd po wybranych odcinkach dróg krajowych. System ten został wprowadzony w wyniku nowelizacji ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2007 r. nr 19, poz. 115), która weszła właśnie w życie z dniem 1 lipca.
Państwo będzie wspierać projakty innowacyjne
Prawo gospodarcze
07.07.2011 - Autor zewnętrzny
Wzrost innowacyjności i konkurencyjności gospodarki przez wspieranie nowych inwestycji realizowanych przez polskie i zagraniczne firmy to podstawowy cel przyjętego przez rząd „Programu wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011-2020”. Będzie on realizowany przez wspieranie bezpośrednich inwestycji w sektorach wysokich technologii, ponieważ to one przyczyniają się najbardziej do rozwoju gospodarki i wzmacniają jej przewagi konkurencyjne.
Aby firmom żyło się lepiej...
Prawo gospodarcze
08.06.2011 - Autor zewnętrzny
Rząd przyjął założenia do tzw. drugiej ustawy deregulacyjnej, która zawiera kolejne przepisy sprzyjające rozwojowi przedsiębiorczości, innowacyjności i konkurencyjności. Tzw. pierwsza ustawa deregulacyjna zacznie obowiązywać od lipca br. i zastąpi m.in. składanie zaświadczeń oświadczeniami. Kolejna inicjatywa rządu oznacza konsekwentne kontynuowanie procesu likwidacji zbędnych regulacji, utrudniających przedsiębiorcom prowadzenie działalności gospodarczej.
Tą książkę musisz mieć...
Prawo gospodarcze
07.06.2011 - Olejarz Jarosław
Każdy przedsiębiorca jest obowiązany prowadzić i przechowywać w swojej siedzibie książkę kontroli oraz upoważnienia i protokoły kontroli. Książka kontroli może mieć zarówno formę zbioru dokumentów, może być również prowadzona w formie elektronicznej. Książka kontroli służy przedsiębiorcy do dokumentowania liczby i czasu trwania kontroli jego działalności.
Zakończenie upadłości to nie koniec kłopotów
Prawo gospodarcze
12.04.2011 - Autor zewnętrzny
Celem postępowania upadłościowego jest doprowadzenie do spłaty jak największej ilości zobowiązań zaciągniętych u kontrahentów w toku prowadzonej działalności. Po spieniężeniu składników masy upadłości i rozdzieleniu tak uzyskanych funduszy na poszczególnych wierzycieli upadłego według zasad wskazanych w ustawie postępowanie upadłościowe ulega zakończeniu. Nie oznacza to jednak końca kłopotów przedsiębiorcy bądź osoby uprawnionej do reprezentowania przedsiębiorcy (będącego osobą prawną lub spółką handlową niemającą osobowości prawnej).
Opłata elektroniczna zastąpi winiety
Prawo gospodarcze
05.04.2011 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
1 lipca ruszy system poboru opłaty elektronicznej. Będzie ona pobierana za przejazd wybranymi autostradami, drogami ekspresowymi i odcinkami dróg krajowych. Na początku będzie to 1565 km dróg zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.
Już wkrótce przedsiębiorcą staniesz się przez internet
Prawo gospodarcze
18.03.2011 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Na 1 lipca 2011 roku planowane jest uruchomieniem Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Obecnie zaproponowane rozwiązania mają spowodować, że ewidencja ta stanie się bardziej funkcjonalna.
Rejestracja działalności gospodarczej w 5 sekund
Prawo gospodarcze
12.03.2011 - Olejarz Jarosław
Obecnie przepisy przewidują, iż osoba fizyczna może podjąć działalność gospodarczą już w dniu złożenia wniosku o wpis do ewidencji działalności gospodarczej. Intencją tego przepisu było formalne umożliwienie przedsiębiorcom rozpoczęcia działalności bez konieczności oczekiwania na zakończenie urzędowych procedur rejestracyjnych.
Możesz ogłosić bankructwo
Prawo gospodarcze
25.02.2008 - Zespół Internetowej Kancelarii Prawnej
Wraca temat upadłości konsumenckiej. W dniu 21 lutego posłowie Platformy Obywatelskiej złożyli w Sejmie projekt ustawy o upadłości konsumenckiej. Jest to powrót do rozmów na temat rozwiązania zaproponowanego wcześniej przez polityków PIS. Obecnie zgodnie z polskim prawem upadłość może ogłosić jedynie przedsiębiorca, a samo postępowanie jest długotrwałe i kosztowne, gdyż część majątku upadłego przeznaczana jest na pokrycie kosztów upadłosci.
Pracodawca zapłaci więcej za użytkowanie auta prywatnego przez pracownika
Prawo gospodarcze
05.11.2007 - Zespół Internetowej Kancelarii Prawnej

W dniu 23 października 2007 roku zostało wydane Rozporządzenie Ministra Transportu zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków ustalania oraz sposobu dokonywania zwrotu kosztów używania do celów służbowych samochodów osobowych i motocykli. Rozporządzenie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw nr 201 poz. 1461 i 1462 w dniu 30 października b. roku i wchodzi w życie po 14 dniach od jego ogłoszenia.

  6 7 8 9 10 11 12 13 z 13  
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
 • Google+
® 2008 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.