Jesteś tutaj:
Wiadomości
Zmianie ustawy o ewidencji ludności będzie później
Prawo administracyjne
14.12.2011 - Autor zewnętrzny
Minister spraw wewnętrznych złożył projekt ustawy o zmianie ustawy o ewidencji ludności. Proponowana zmiana dotyczy przesunięcia daty wejścia w życie ustawy z 24 września 2010 r. o ewidencji ludności. Regulacja ta miałaby obowiązywać od 1 stycznia 2013 r. (pierwotnie planowano, że będzie to początek 2012 roku).
Zmiany usług o podwyższonej opłacie - czyli koniec bardzo drogich SMS
Prawo administracyjne
06.12.2011 - Autor zewnętrzny
W dniu 4 grudnia 2011 r. wchodzą w życie przepisy ustawy z dnia 16 września 2011 r. o zmianie ustawy - Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. Nr 234, poz. 1390) zmieniające m.in. dotychczasowe uregulowania dotyczące świadczenia usług o podwyższonej opłacie. Z brzmienia znowelizowanego przepisu art. 64 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. - Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. Nr 171, poz. 1800 z późn. zm), zwanej dalej „ustawą Prawo telekomunikacyjne" wynika, że usługą o podwyższonej opłacie jest publicznie dostępna usługa telekomunikacyjna z dodatkowym świadczeniem, które może być realizowane przez inny podmiot niż dostawca usługi telekomunikacyjnej.
Na podstawie nieprawdziwych informacji gminy otrzymywały zawyżone subwencję
Prawo administracyjne
01.12.2011 - Autor zewnętrzny
Dyrektorzy większości publicznych szkół specjalnych wprowadzają nieprawdziwe dane do systemu informacji oświatowej. W efekcie niektóre samorządy otrzymują zawyżone subwencje, a inne zaniżone. Kontrola NIK ujawniła przy okazji, że w połowie szkół specjalnych niepowołane osoby mogą mieć dostęp do wrażliwych danych osobowych niepełnosprawnych uczniów.
Europejskie NOK o kosztach i korzyściach kontroli funduszy strukturalnych
Prawo administracyjne
29.11.2011 - Autor zewnętrzny
Koszty kontroli funduszy strukturalnych rosły z roku na rok w każdym z dwunastu skontrolowanych państw członkowskich. Przeważająca większość wydatków generowana była przez instytucje zarządzające, a na różne koszty działań kontrolnych mogła mieć wpływ odmienna organizacja systemu wdrażania funduszy w poszczególnych państwach.
Wytyczne dla audytorów wewnętrznych
Prawo administracyjne
29.11.2011 - Autor zewnętrzny
Departament Audytu Sektora Finansów Publicznych (Departament DA) w ramach realizacji przez Ministra Finansów koordynacji systemu audytu wewnętrznego i kontroli zarządczej w jednostkach sektora finansów publicznych opracował roczne sprawozdanie podsumowujące działania podejmowane w 2010 roku.
Kontrola pochodzenia alkoholu w lokalach gastronomicznych
Prawo administracyjne
28.11.2011 - Autor zewnętrzny
26 listopada 2011 r. o godz. 20.00 nieumundurowani funkcjonariusze Służby Celnej przeprowadzili zintensyfikowane działania kontrolne na zapleczach ok.100 lokali gastronomicznych na terenie całej Polski. W działaniach kontrolnych wzięło udział ponad 200 nieumundurowanych funkcjonariuszy Służby Celnej.
Kolejne ciosy dla sądownictwa
Prawo administracyjne
25.11.2011 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Ministerstwo Finansów (MF) zamierza znieść autonomię budżetową najważniejszych sądów. Niewykorzystane środki wrócą do budżetu państwa. Zainteresowani postulują, że to zamach na niezależność sądownictwa.
Spalarnia niebezpiecznych odpadów nic nie spala
Prawo administracyjne
25.11.2011 - Autor zewnętrzny
Zakupiona przez Polskę 11 lat temu w ramach projektu PHARE spalarnia odpadów niebezpiecznych do dziś stoi bezczynnie w magazynie w Gliwicach. Przez ponad dekadę nie udało się znaleźć miejsca, w którym można by ją zainstalować i uruchomić. Warte 6,5 mln zł urządzenie straciło już połowę swojej wartości, a Komisja Europejska wobec fiaska projektu nakazała Polsce zwrot ponad 1,6 mln EUR. Spalarnię zakupiono, żeby zlikwidować niepotrzebne środki ochrony roślin składowane w tzw. mogilnikach. Urządzenie miało być mobilne i służyć do likwidacji 272 składowisk niebezpiecznych odpadów rozsianych po całym kraju. Autorzy projektu chcieli doprowadzić do powstania w Polsce trzech stanowisk dla eksploatacji spalarni - urządzenie miało być przemieszczane w miarę oczyszczania poszczególnych regionów.
Wykorzystanie środków publicznych przez szkoły wyższe
Prawo administracyjne
23.11.2011 - Autor zewnętrzny
Rektorzy większości szkół wyższych nie prowadzą odrębnych ewidencji księgowych dla studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. Brak odrębnych ewidencji rodzi przypuszczenie, że dotacja przeznaczona na studia stacjonarne, może być wykorzystywana do wspierania studiów płatnych. Niskie czesne na tego rodzaju studiach sprzyja pozyskiwaniu większej liczby studentów.
Adresy zamieszkania członków zarządów fundacji nie będą już zamieszczane w Internecie
Prawo administracyjne
23.11.2011 - Autor zewnętrzny
Na wniosek Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych przepisy rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 8 maja 2001 roku w sprawie ramowego zakresu sprawozdania z działalności fundacji zostały zmienione. Na podstawie tych zmian nie będą już publikowane w sprawozdaniach z działalności fundacji adresy zamieszkania członków zarządu fundacji.
  6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 z 21  
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
 • Google+
® 2008 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.