Jesteś tutaj:
Wiadomości
MKiDN współfinansuje konserwację cmentarzy polskich za granicą
Prawo administracyjne
03.11.2011 - Autor zewnętrzny
Prace inwentaryzacyjne oraz konserwatorskie na cmentarzach cywilnych poza granicami kraju trwają od 1992 roku. Obecnie są one finansowane z funduszy własnych Departamentu Dziedzictwa Kulturowego MKiDN oraz dofinansowywane w ramach Programu „Dziedzictwo kulturowe” (priorytet: „Ochrona dziedzictwa kulturowego za granicą”).
Banki informują fiskusa
Prawo administracyjne
02.11.2011 - Zespół Internetowej Kancelarii Prawnej
W dniu 1 listopada b. roku weszło w życie Rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie formatu i trybu przekazywania przez banki i spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe informacji o założonych i zlikwidowanych rachunkach związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej z dnia 10 października 2011 roku (Dz.U. Nr 226, poz. 1359). Rozporządzenie zostało wydane na podstawie art. 82 § 7 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku Ordynacja podatkowa.
Będą skuteczniej windykować
Prawo administracyjne
02.11.2011 - Autor zewnętrzny
Rząd uchwalił Rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków i trybu sprzedaży wierzytelności Skarbu Państwa z tytułu udzielonych poręczeń i gwarancji, zamiany tych wierzytelności na akcje (udziały), rozłożenia ich spłaty na raty oraz umorzenia wierzytelności w całości lub w części, przedłożone przez ministra finansów.
Futerkowy biznes bez nadzoru
Prawo administracyjne
02.11.2011 - Autor zewnętrzny
87 proc. ferm zwierząt futerkowych w Wielkopolsce nie przestrzega wymagań ochrony środowiska, w 48 proc. ferm działalność hodowlana prowadzona była w obiektach nielegalnie wybudowanych lub użytkowanych, a w 35 proc. niezgodnie z przepisami weterynaryjnymi. Takie są wyniki kontroli ferm zwierząt futerkowych, przeprowadzonych przez właściwe inspekcje na zlecenie NIK.
Pozwolenie na euro 2012
Prawo administracyjne
31.10.2011 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Zgodę UEFA musi dołączyć ten kto stara się o zezwolenie na przeprowadzenie imprezy.
Utrudnianie dostępu do jezior zabronione
Prawo administracyjne
27.10.2011 - Autor zewnętrzny
Bezprawne zagradzanie dostępu do brzegów jezior przez właścicieli prywatnych posesji jest coraz powszechniejsze. Zdarza się, że zajmują oni również atrakcyjne grunty Skarbu Państwa, które przylegają do akwenu. Choć powiększanie tym sposobem posiadłości i wydzielanie prywatnych plaż narusza prawa obywateli, pozostaje bezkarne - głównie z powodu słabości i opieszałości urzędników.
Odzyskiwanie majątku przestępców
Prawo administracyjne
27.10.2011 - Autor zewnętrzny
24-25 października br. w Warszawie przedstawiciele służb i cywilni specjaliści z wielu krajów rozmawiali o sposobach odzyskiwania mienia zagrabionego przez przestępców. Konferencja poświęcona Biurom Odzyskiwania Mienia była zorganizowana przez Komisję Europejską i Komendę Główną Policji, brał w niej udział podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Adam Rapacki.
Szybkie okienka będą także bezpieczniejsze
Prawo administracyjne
25.10.2011 - Zespół Internetowej Kancelarii Prawnej
W Polsce powstało wiele instytucji i firm zajmujących się przyjmowaniem wpłat czyli realizowaniem tzw. usług płatniczych. Firmy te działały dotychczas bez żadnego nadzoru a wiele z nich upadło pozostawiając całe rzesze klientów na lodzie. Okazywało się bowiem, że firma nie dokonywała opłat jakie zlecali im klienci, którzy mimo, że już raz zapłacili za rachunek, musieli ponownie dokonywać wpłaty.
Olimpiady dla uczniów uzdolnionych plastycznie
Prawo administracyjne
22.10.2011 - Zespół Internetowej Kancelarii Prawnej
W dzienniku ustaw ukazało się Rozporządzenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 4 października 2011 roku w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad dla uczniów publicznych szkół i placówek artystycznych. Rozporządzenie zostało wydane na podstawie art. 32a ust. 4 i art. 22 ust. 2 pkt 8 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572, z późn. zm.). Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
NIK o schroniskach dla zwierząt
Prawo administracyjne
21.10.2011 - Autor zewnętrzny
Ponad połowa schronisk jest przepełniona. Każdego dnia trafiają do nich średnio cztery kolejne zwierzęta. Chociaż sytuacja z roku na rok pogarsza się, urzędnicy w znikomym stopniu interesują się problemem bezpańskich psów i kotów, a program przeciwdziałania bezdomności zwierząt realizuje tylko co trzecia polska gmina. Pieniądze podatników przeznaczone na ten cel pozostają w dużej mierze poza kontrolą. Liczba zgonów zwierząt umieszczonych w schroniskach (także w wyniku eutanazji) jest wciąż wysoka. Umiera w nich 25 proc. psów i 30 proc. kotów.
  6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 z 21  
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
 • Google+
® 2008 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.