Jesteś tutaj:
Wiadomości
Policjanci interweniowali wobec pijanego lekarza
Prawo karne
01.07.2013 - KGP
Lubańscy policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem o tym, że w jednej z przychodni na terenie powiatu przyjmuje nietrzeźwy lekarz. Gdy funkcjonariusze przyjechali na wskazane miejsce, zastali lekarza na korytarzu przychodni. Badanie stanu trzeźwości 65-letniego mężczyzny wykazało 2,3 promila alkoholu w organizmie. Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia.
Areszt dla 26-latka podejrzanego o fałszywe alarmy bombowe
Prawo karne
01.07.2013 - KGP
26-letni mężczyzna zatrzymany na lotnisku w Pyrzowicach w związku z fałszywymi alarmami bombowymi usłyszał zarzut i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Zatrzymanie było możliwe dzięki współpracy Policji, ABW i Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Policja współpracowała też z wieloma służbami specjalnymi w Europie i w Stanach Zjednoczonych. Mężczyźnie grozi 8 lat więzienia.
Zatrzymano nieuczciwego listonosza
Prawo karne
12.06.2013 - KGP
Policjanci z Krakowa zatrzymali nieuczciwego listonosza podejrzanego o kradzież karty płatniczej wysłanej przez bank za pośrednictwem poczty do klienta i wypłacenie pieniędzy. Policjanci ustalają ile takich przypadków może mieć na swoim „koncie". Nieuczciwy listonosz odpowie za nielegalne pozyskiwanie danych i kradzież pieniędzy. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Odpowie za uśmiercanie kotów
Prawo karne
12.06.2013 - KGP
Zabrzańscy policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzewanego o uśmiercanie kotów. Jak wynika z ustaleń, młody człowiek adoptował kilkanaście czworonogów za pośrednictwem Internetu, które to następnie zabił ze szczególnym okrucieństwem i wyrzucił do śmieci. Zatrzymany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Zastosowano wobec niego policyjny dozór i poręczenie majątkowe.
45 zarzutów korupcyjnych
Prawo karne
07.06.2013 - KGP
24 zarzuty przedstawiono lekarzowi, 8 innych osób usłyszało łącznie 19 zarzutów, a jeden z pracodawców odpowie za uporczywe naruszanie praw pracownika – to efekt pracy Wydziału dw. z Korupcją KWP Opole, Wydziału Kryminalnego KPP w Oleśnie oraz Prokuratury Rejonowej w Oleśnie.
Nieuczciwi diagności zatrzymani
Prawo karne
04.06.2013 - KGP
Śląscy policjanci zwalczający korupcję w trakcie śledztwa prowadzonego pod nadzorem gliwickiej prokuratury okręgowej zatrzymali 3 nieuczciwych diagnostów samochodowym. Całej trójce przedstawiono w sumie 232 zarzuty popełnienia przestępstw korupcyjnych. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono mienie podejrzanych warte prawie 150 tys. złotych.
Sfingowały porwanie, by wymusić od ojca jednej z nich 60 tysięcy złotych
Prawo karne
04.06.2013 - KGP
Giżyccy policjanci otrzymali informację o uprowadzeniu 17-letniej mieszkanki Giżycka. Sprawcy za uwolnienie dziewczyny mieli żądać 60 tysięcy złotych okupu. Jak później ustalili funkcjonariusze żadnego porwania nie było, a cała sytuacja została sfingowana przez samą „uprowadzoną”. Anna B. oraz Sandra B. wymyśliły całą historię by zdobyć pieniądze. Teraz obie odpowiedzą przed sądem.
Kierował ruchem pociągów pod wpływem alkoholu
Prawo karne
03.06.2013 - KGP
Po anonimowym zgłoszeniu do policyjnego aresztu trafił 45-letni mieszkaniec Giżycka, który jako dyżurny ruchu PKP, nadzorował ruch pociągów mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz Bogdan D. odpowie przed sądem.
W Internecie sprzedawała podróbki
Prawo karne
27.05.2013 - KGP
Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 37-letniej kobiecie, która na portalach aukcyjnych sprzedawała torebki, chusty i okulary przeciwsłoneczne z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Jak ustalili policjanci, tarnobrzeżanka dokonała ponad 200 takich transakcji.
Ukradł 60 tożsamości, wyłudził ponad 500 tys. złotych z banków
Prawo karne
27.05.2013 - KGP
Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 41-letniego mężczyznę, w mieszkaniu którego zabezpieczono ponad 115 dowodów osobistych na 47 nazwisk osób z całej Polski i 13 zeskanowanych dokumentów przygotowanych do wydrukowania. Mężczyzna zmieniał tożsamość stosując kamuflaż swojego wizerunku i w ten sposób m.in. wyrabiał oryginalne dokumenty w urzędach na wcześniej skradzione dane.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 127  
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
® 2008 - 2022 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.