Jesteś tutaj:
Wiadomości
Lewiatan startuje z kampanią edukacyjną nt. systemu emerytalnego
Prawo cywilne
24.10.2013 - Konfederacja Lewiatan
4 listopada rusza w mediach kampania edukacyjna, której celem jest uświadomienie Polakom jak ważne jest utrzymanie dwufilarowego obowiązkowego systemu emerytalnego. Kampanię organizuje Konfederacja Lewiatan przy współpracy Powszechnych Towarzystw Emerytalnych.
Podrabiał podpisy dla premii
Prawo cywilne
15.05.2013 - KGP
Podpisy ponad czterdziestu osób podrobił 26-latek, którego zatrzymali policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Mężczyzna w ten sposób sporządzał umowy telekomunikacyjne, które następnie przedstawiał za autentyczne. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Gdy chcemy kupić mieszkanie obciążone kredytem
Prawo cywilne
07.05.2013 - Związek Firm Doradztwa Finansowego
Zakup mieszkania to długi i żmudny proces, który wymaga od kupującego podjęcia wielu bardzo ważnych decyzji. Aby zaoszczędzić sobie stresu warto zatem dobrze się do niego przygotować i dokładnie sprawdzić wymarzone lokum. Według ekspertów Związku Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF) coraz częściej zdarza się sytuacja, gdy mieszkanie, które chcemy kupić jest już obciążone kredytem. Na co wtedy powinniśmy zwrócić uwagę?
Fałszując testamenty, wyłudzali kamienice
Prawo cywilne
05.04.2013 - KGP
Policjanci z KWP w Łodzi oraz CBŚ, pracujący w ramach grupy specjalnie powołanej przez Komendanta Głównego Policji, zatrzymali 14 osób podejrzanych o oszustwa na szkodę spadkobierców kilkudziesięciu łódzkich kamienic.
Spotkanie 'Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów - nowe szanse i ryzyka dla przedsiębiorców'
Prawo cywilne
05.04.2013 - Business Media Solutions
Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie do udziału w spotkaniu „Nowelizacja Ustawy o Ochronie Konkurencji i Konsumentów 2013”, które odbędzie się dnia 15 maja 2013r. w Warszawie. Firma Business Media Solutions umożliwia dołączenie do wspólnego dialogu praktyków i profesjonalistów. Celem spotkania jest wymiana doświadczeń oraz wspólne wypracowanie najlepszych rozwiązań.
Coraz większe problemy operatora platformy nc plus
Prawo cywilne
02.04.2013 - Olejarz Jarosław
W ciągu ostatnich kilku dni trwa w internecie zamieszanie związane z połączeniem oferty platformy „n” z platformą „cyfra +”. Wydawałoby się, że wszystko powinno przejść bez większych problemów, ale okazuje się, że tak nie jest… Użytkownicy połączonych platform cyfrowych połączyli się i już doprowadzili do zmian personalnych w spółce ITI Neovision (właściciela platformy „NC Plus”).
Bankowy tytuł egzekucyjny pozostanie
Prawo cywilne
21.03.2013 - NEWSERIA
Dzisiaj Komisja Finansów Publicznych odrzuciła poprawkę posłów mającą na celu likwidację bankowego tytułu egzekucyjnego. Jej przyjęcie nie byłoby korzystne ani dla klientów, ani dla banków. Skutkiem uchylenia odpowiednich przepisów byłaby konieczność poszukiwania przez banki innych sposobów zabezpieczenia wierzytelności – uważa PKPP Lewiatan.
Konferencja: Urządzenia przesyłowe - obecny stan prawny oraz projekt ustawy o korytarzach przesyłowych
Prawo cywilne
25.02.2013 - Fundacja Rozwoju Rachunkowości
Warszawa 13 marca 2013 Centrum Konferencyjne Golden Floor Plaza, al. Jerozolimskie 123 A - 15 piętro
Od teraz leasing ma być bardziej dostępny
Prawo cywilne
03.01.2013 - NEWSERIA
Od 1 stycznia obowiązują nowe przepisy dotyczące leasingu. To oznacza m.in. ułatwienia w zawieraniu umów leasingu, w tym wprowadzenie możliwości zawierania umów leasingu użytkowania wieczystego nieruchomości oraz skrócenie minimalnego czasu trwania umowy leasingu nieruchomości z 10 do 5 lat. Dzisiaj 12 proc. firm nabywa środki trwałe przez leasing. Uelastycznienie tej formy finansowania działalności ma sprawić, że będzie ona wykorzystywana częściej niż dotychczas.
Dane osobowe jeszcze lepiej chronione. Nawet adres IP komputera
Prawo cywilne
02.01.2013 - NEWSERIA
Bruksela szykuje ustawę zaostrzającą przepisy o ochronie danych osobowych. Jeżeli Parlament Europejski ją przegłosuje to do danych osobowych zaliczony zostanie m.in. adres IP komputera. Przedsiębiorcy, w tym PKPP Lewiatan, alarmują, że doprowadzi to do konieczności zamknięcia wielu firm. Według Generalnego Inspektora Danych Osobowych brak jednolitych unijnych przepisów grozi paraliżem technologicznym i informacyjnym.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 z 9  
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.