Jesteś tutaj:
Wiadomości
Prawo powinno lepiej chronić klientów biur podróży
Prawo cywilne
10.10.2006 - Rzeczpospolita

Nie ma czegoś takiego, jak nieograniczona swoboda działalności gospodarczej. Musi ona kończyć się tam, gdzie zaczyna się ochrona konsumenta. W ostatnich latach upadłość ogłosiły takie duże biura podróży, jak Big Blue, Aladin, El Greco, Meltemi, Akropol, Dromader, nie mówiąc o wielu mniejszych. Ostatnio dołączyła do nich Open Travel Group - z kilkoma tysiącami turystów pozostawionych na całym świecie, od Europy, Egiptu i Tunezji po Meksyk i Dominikanę. Czy to ostatnie bankructwo?

Podwyżka czynszu tylko raz na pół roku
Prawo cywilne
02.10.2006 - Rzeczpospolita

Właściciel mieszkania będzie mógł wprowadzić każdą podwyżkę czynszu, lokator może się bronić przed nimi w sądzie. Okres wypowiedzenia czynszu wyniesie trzy miesiące. To propozycje rządowe, którymi wkrótce zajmie się Sejm.

Spółdzielnie nie mogą utrudniać obrotu mieszkaniami
Prawo cywilne
26.09.2006 - Rzeczpospolita

Każdemu, kto sprzedaje swoje własnościowe mieszkanie nawet zadłużone, spółdzielnia musi wydać zaświadczenie potwierdzające jego prawo do lokalu. Tak orzekł warszawski Sąd Apelacyjny. Prawo nic nie mówi o tego typu zaświadczeniach wymaganych podczas sprzedaży mieszkań własnościowych. Nie ma więc przepisu, który nakładałby na spółdzielnie obowiązek jego wydania. Po co więc takie zaświadczenie?

Potwierdzenie salda przerywa bieg przedawnienia
Prawo cywilne
25.09.2006 - Rzeczpospolita

Rachunkowe potwierdzenie salda, w tym istnienia należności, stanowi uznanie roszczenia kontrahenta i powoduje przerwanie biegu przedawnienia.

Opłaty komornicze w pierwszej kolejności
Prawo cywilne
07.08.2006 - Rzeczpospolita

Komornik, który wyegzekwował od dłużnika należność, w pierwszej kolejności powinien pokryć koszty egzekucji poniesione przez wierzyciela.

Zmiany w prawie rodzinnym
Prawo cywilne
26.07.2006 - Rzeczpospolita
Komisja Kodyfikacyjna Prawa Cywilnego przy Ministrze Sprawiedliwości przedstawiła nowelizację kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Wiele z zaproponowanych zmian budzi kontrowersję - np. zmiany w zakresie nadawania dzieciom nazwisk.
Brak dokumentów już nie tak kosztowny
Prawo cywilne
28.06.2006 - Zespół Internetowej Kancelarii Prawnej
Dotychczas pasażer na gapę, złapany przez kontrolera przewoźnika, który nie miał dokumentów potwierdzających możliwość ulgowego lub bezpłatnego przejazdu, nie tylko przewoźnicy żądali dostarczenia tych dokumentów ale także żądali bardzo wysokich kar w takim przypadku. Obecnie sytuacja ulega zmianie – przewoźnicy nie mogą żądać wygórowanych opłat z tego tytułu.
Upadłość konsumencka
Prawo cywilne
09.05.2006 - Olejarz Jarosław
Obecnie trwają prace nad projektem ustawy o upadłości konsumenckiej. Nie należy mylić tego pojęcia z upadłością osób fizycznych, gdyż obecna ustawa – Prawo upadłościowe dopuszcza ogłoszenie upadłości przez osoby fizyczne, z tym jednak warunkiem, że muszą one prowadzić działalność gospodarczą. Obecne zmiany mają na celu takie skonstruowanie przepisów w tym zakresie aby każdy konsument, czyli osoba fizyczna nie prowadząca działalności gospodarczej mogła taką upadłość do sądu zgłosić...
Koniec z lichwą?
Prawo cywilne
30.04.2006 - Olejarz Jarosław
Koniec z lichwą? W dniu 20 lutego 2006 roku wchodzą w życie przepisy dotyczące tzw. lichwy. Czy oznacza to, że kredyty będą tańsze? Czy firmy żerujące na naiwności ludzi przestaną zarabiać tysiące złotych.
  6 7 8 9 z 9
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
 • Google+
® 2008 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.