Jesteś tutaj:
Wiadomości
Zanim zgłosisz dłużnika na czarną listę, musisz przejść przez sąd
Prawo cywilne
03.05.2010 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Były kolega winny od lat tysiąc złotych, kuzyn który pożyczył „na chwilę” sporą sumę - od czerwca mogą już przez każdego zostać zgłoszeni na czarną listę biur informacji gospodarczej. O ile komuś będzie się chciało wcześniej walczyć w sądzie o tytuł wykonawczy. Ale może warto spróbować, choćby po to, aby nie zaufali im już inni.
Spadek dla krewnych czy dla gminy
Prawo cywilne
04.09.2007 - Zespół Internetowej Kancelarii Prawnej

Dziś Trybunał Konstytucyjny zgromadzi się po raz pierwszy po wakacyjnej przerwie. Tematem przewodnim posiedzenia będzie próba odpowiedzi na pytanie prawne postawione przez Sąd Rejonowy w Krakowie odnoszące się do zasad dziedziczenia. Krakowski Sąd pragnie dowiedzieć się, czy jeśli zmarły nie pozostawił po sobie testamentu i nie ma najbliższych krewnych to czy zgodnie z ustawą jego spadek należy się gminie ostatniego miejsca zamieszkania zmarłego. Jeśli nie jest możliwe, aby ustalić ostatnie miejsce zamieszkania spadkodawcy w Rzeczypospolitej Polskie bądź znajdowało się ono poza granicami kraju, to spadek należy się Skarbowi Państwa jako spadkobiercy ustawowemu.

E-sklepy: Nie wszystko złoto, co się wyświetli E-sklepy: Nie wszystko złoto, co się wyświetli (Źródło: www.alamy.com)
Prawo cywilne
05.03.2007 - gazeta.pl
Monitory komputerowe za 80 zł, laptopy za 500 zł, markowe telewizory za nieco ponad 1000 zł? Choć na takie ceny co rusz trafiają w e-sklepach internauci, zwykle odchodzą z kwitkiem.

Kilka dni temu na stronie internetowej polskiego oddziału Della, jednego z największych na świecie producentów komputerów, można było znaleźć nie lada okazję - monitor komputerowy za kilkadziesiąt złotych. Normalnie kosztuje kilkaset.
Fundusz Alimentacyjny wraca Fundusz Alimentacyjny wraca (Źródło: www.alamy.com)
Prawo cywilne
27.02.2007 - Gazeta Prawna
Jutro Sejm zajmie się ustawą przywracającą do życia Fundusz Alimentacyjny. Miesięczne świadczenie ma wynieść do 500 zł dla rodzin, w których dochód jest niższy niż 725 zł na osobę. Ponadto nowe przepisy mają usprawnić egzekucję alimentów od niesolidnych rodziców.
Fundusz ma zastąpić wypłacane obecnie zaliczki alimentacyjne. Projekt, pod którym podpisali się posłowie koalicji, był konsultowany z Komitetem Inicjatywy Ustawodawczej reprezentującym samotne matki, które w poprzedniej kadencji Sejmu złożyły obywatelski projekt ustawy przywracający Fundusz.
Szkody bez przedawnienia Szkody bez przedawnienia
Prawo cywilne
08.02.2007 - Onet
Osoby poszkodowane nie będą ograniczone terminami. Przedsiębiorcy i szpitale boją się wzrostu kosztów ubezpieczeń. Nowe przepisy muszą wejść w życie do końca tego roku. Na najbliższym posiedzeniu Sejmu posłowie będą debatować nad prezydenckim projektem nowelizacji kodeksu cywilnego. Zmieniony będzie art. 442 kodeksu dotyczący przedawnienia roszczeń z tytułu czynów niedozwolonych, a więc wypadków, przestępstw.
Nadchodzi kres mieszkań spółdzielczych Nadchodzi kres mieszkań spółdzielczych (Źródło: www.alamy.com)
Prawo cywilne
25.01.2007 - Gazeta Prawna
Sejm przygotowuje zmiany w prawie spółdzielczym, które zmienią zupełnie sytuację na rynku mieszkaniowym. Mają zniknąć mieszkania spółdzielcze, które zostaną wykupione przez członków spółdzielni za symboliczną kwotę. Mieszkania te zostaną przekształcone w odrębną własność, a nie jak teraz w spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego. Taka forma własności ma także zostać zlikwidowana.
Pierwszy w Polsce wyrok za niechciane SMS-y
Prawo cywilne
22.01.2007 -
(Życie Warszawy) Dostałeś niechcianego SMS-a? Możesz walczyć o odszkodowanie. Precedensowy wyrok sądu może skrępować ręce firmom rozsyłającym reklamy na komórki i pocztę elektroniczną.
Najpierw umowa, potem przepisy kodeksu
Prawo cywilne
18.01.2007 - Rzeczpospolita
Sąd przed rozliczeniem nakładów na cudzej własności powinien ustalić, jaki stosunek prawny łączył strony i czy nie przewidywał on zasad takich rozliczeń. Kwestia ta pojawiła się w sporze między Beatą W., przez kilkanaście lat użytkującą lokal w pawilonach na warszawskim Żoliborzu, a właścicielem obiektu - spółką (do niedawna była to spółdzielnia, którą przekształcono).
Adwokat zapłaci 20 tys. zł kary
Prawo cywilne
04.01.2007 - Gazeta Prawna

Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało projekt gruntownych zmian procedury cywilnej. Nowe rozwiązania doprowadzą do tego, że procesy będą szybsze i sprawniejsze, a czas rozpatrywania sporów znacznie skrócony – twierdzi Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości.

Reklamy nie będą mogły oszukiwać kupujących
Prawo cywilne
03.01.2007 - Zespół Internetowej Kancelarii Prawnej

Klienta nie będzie już można kusić zapewnieniami o wielkich wygranych, które na niego czekają, gdy zdecyduje się kupić towar. Taki ma być efekt ustawy o zwalczaniu nieuczciwych praktyk handlowych. Jej projekt przygotował Urząd Ochrony Konkurencji. Ma ona wzmocnić ochronę klientów atakowanych przez przedsiębiorców reklamami i różnymi przekazami marketingowymi.

  6 7 8 9 z 9  
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
 • Google+
® 2008 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.