Jesteś tutaj:
Wiadomości
Państwo dba o swoje dochody ale nie o dochody obywateli
Prawo cywilne
24.05.2011 - Olejarz Jarosław
Ministerstwo Finansów zmieniło stawki odsetek za zwłokę od zaległości podatkowych z 13 na 13,5% w skali roku. Zmiana ta wynika po części z rosnącej inflacji. W ciągu kilkunastu miesięcy jest to już czwarta podwyżka stawek odsetek od zaległości podatkowych. W tym samym czasie odsetki ustawowe jakich można żądać w stosunkach gospodarczych nie zmieniły się.
Kredyty będa droższe
Prawo cywilne
11.04.2011 - Olejarz Jarosław
Sejm przegłosował zmiany do ustawy o kredycie konsumenckim. Zmiany ustawowe wiążą się zarówno z nowymi obowiązakiami jakie bądą dotyczyły kredytodawców, a także pośredników kredytowych, jak i nowe prawa kredytobiorców, w przypadku gdy zgodnie z nowymi przepisami pozyczka lub udzielony kredyt będzie podlegać przepisom ustawy o kredycie konsumenckim.
Zgoda małżonka na zaciągnięcie długu nie może być domniemana
Prawo cywilne
25.03.2011 - Olejarz Jarosław
Zgodnie z obecnymi przepisami, aby oboje małżonkowie pozostający w ustawowej wspólności majątkowej odpowiadali za dług, ktory zaciągnął jeden z małżonków, drugi małżonek musi wyrazić zgodę na zaciągnięcie takiego zobowiązanie.
Wyrok sądu w sprawie o naruszenie dóbr osobistych prezentera telewizyjnego
Prawo cywilne
07.07.2010 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Właściciel serwisu Pudelek.pl, firma O2, ma przeprosić Tomasza Kammela na łamach mediów nie należących do koncernu i zapłacić mu 40 tys. PLN zadośćuczynienia. Jest to ważny wyrok polskiego sądu nakazujący pozwanemu zamieszczenie przeprosin na łamach mediów, w tym także innych niż te, za pośrednictwem których doszło do naruszenia dóbr powoda. Wyrok nie jest prawomocny, stronom przysługuje możliwość odwołania się. Kammela reprezentował radca prawny, Jacek Białobrzeski.
Budujesz? Nie daj się oszukać
Prawo cywilne
24.06.2010 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl

Prowadzisz firmę remontowo-budowlaną? A może remontujesz mieszkanie i szukasz firmy, która wykona dla ciebie prace. Jeśli tak, nie daj się oszukać nieuczciwym kontrahentom! Sprawdź czy ich dane nie znajdują się w BIG.

Drżyj dłużniku
Prawo cywilne
17.06.2010 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Nowa ustawa regulująca działalność biur informacji gospodarczej weszła w życie 14 czerwca. W praktyce pomoże ona nadać oficjalny status dłużnika kilku milionom nowych podmiotów - zarówno osobom fizycznym jak i przedsiębiorstwom. A taki status oznacza same kłopoty.
Czym grozi wpisanie do BIG? Dłużnicy wiedzą, firmy nie!
Prawo cywilne
11.06.2010 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Przedstawiciele firm, nawet ci, którzy odpowiadają w nich za finanse, nie wiedzą jakie konsekwencje grożą dłużnikowi wpisanemu do BIG. Dużo więcej informacji o problemach jakie mogą mieć zadłużone osoby i firmy mają sami dłużnicy - wynika z badania przeprowadzonego przez MillwardBrown SMG/KRC we współpracy z dr Bogusławem Kwarciakiem.
Mazowszanie w Rejestrze Dłużników ERIF
Prawo cywilne
03.06.2010 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Dług najbardziej zadłużonej osoby prowadzącej działalność gospodarczą na Mazowszu znacznie przekracza 1 milion złotych. Z kolei najmłodszy dłużnik – konsument z województwa mazowieckiego ma zaledwie 19 lat. Takie wnioski płyną z danych zgromadzonych przez Rejestr Dłużników ERIF.
Szybka pożyczka – spłata przez lata
Prawo cywilne
02.06.2010 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Jeszcze kilka lat temu otrzymanie kredytu wcale nie było takie proste. Do banku należało przyjść z całą rodziną, aby w charakterze żyrantów jej członkowie poręczali, że kredyt zostanie uregulowany na czas. Bank miał wtedy gwarancję, że pożyczka będzie spłacona. Obecnie nastawienie banków do udzielania pożyczek jest bardziej przychylne, a i my chętnie korzystamy z kuszącej oferty. Upraszczanie procedur i skracanie czasu potrzebnego do uzyskania kredytu jest bardzo wygodne i korzystne, ale ma też swój minus. Wymaga dużej odpowiedzialności i samokontroli, bo bez tego można szybko popaść w nadmierne zadłużenie.
Europejski Trybunał Praw Człowieka przyznał skarżącej odszkodowanie Łatwiejszy dostęp do aplikacji (Źródło: www.alamy.com)
Prawo cywilne
18.05.2010 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
20 kwietnia br. Europejski Trybunał Praw Człowieka uznał zasadność roszczeń Bożenny Wiśniewskiej przeciwko Polsce i przyznał jej odszkodowanie za opieszałość postępowania sądowego w sprawie podziału majątku skarżącej i jej byłego męża. Skarżącą reprezentował w procesie partner zarządzający kancelarii Pietrzak&Sidor, mecenas Mikołaj Pietrzak.
  1 2 3 4 5 6 7 8 9 z 9  
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
 • Google+
® 2008 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.