Jesteś tutaj:
Wiadomości
Kandydatów na asystenta prokuratora czeka pisemny konkurs
Młody Prawnik
03.08.2011 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Minister sprawiedliwości ustalił warunki, na jakich chce zatrudniać asystentów w prokuraturze. Kandydaci na asystenta prokuratora będą musieli wziąć udział w konkursie ogłaszanym przez szefa prokuratury, który będzie szukał asystenta. Praca konkursowa ma się składać z testu zawierającego 36 pytań i dwóch kazusów
Odwołania aplikantów od wyników końcowych egzaminów będą szybciej rozpoznawane
Młody Prawnik
01.08.2011 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Zmieniły się przepisy ustaw regulujących prawo korporacji prawniczych. Teraz aplikanci, którym nie powiódł się egzamin kończący aplikację, będą mogli liczyć na szybsze rozpoznanie swojego odwołania.
Czy absolwenci KSSiP będą mieli pierwszeństwo przy mianowaniu na stanowisko referendarza?
Młody Prawnik
01.08.2011 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Absolwenci tzw. starej aplikacji sędziowskiej zwrócili się to Senatu o wykreślenie z prawa o ustroju sądów powszechnych przepisu dotyczącego obsadzania wolnych stanowisk referendarskich. Zgodnie z nim, jeżeli o stanowisko referendarza będzie starała się osoba, która ukończyła aplikację ogólną w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury, prezes sądu przyjmie taką osobę automatycznie - bez przeprowadzania konkursu.
Patron będzie miał zapewnić aplikantowi zatrudnienie
Młody Prawnik
01.08.2011 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Jesienią tego roku ma zostać przyjęty nowy Kodeks Etyki Zawodowej Adwokatów. Wśród zmian, jakie zakłada projekt nowego Kodeksu Etyki Adwokackiej, jest m.in. wprowadzenie przepisu, który wskazuje, że patron ma dołożyć wszelkich starań aby zapewnić aplikantowi adwokackiemu zatrudnienie.
W jakich branżach zamierzają pracować absolwenci prawa?
Młody Prawnik
25.07.2011 - Gazeta Prawna
W ramach prowadzonych badań analityce z Instytutu Universum Student Survey zapytali ponad 15 tys. studentów ze stu polskich uczelni prawniczych jak postrzegają swoją karierę zawodową i gdzie chcieliby pracować po zakończeniu nauki. Okazało się, że ponad jedna czwarta absolwentów prawa zamierza rozpocząć pracę w innej branży.
Konkurs na aplikację ogólną
Młody Prawnik
24.07.2011 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
12 lipca minął termin składania dokumentów wymaganych do przystąpienia do egzaminu na aplikację ogólną w 2011 r. Zgodnie z komunikatem Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, konkurs przeprowadzony zostanie w Warszawie w październiku. Minister Sprawiedliwości wyznaczył limit 200 miejsc.
Rejestracja on line na egzamin wstępny
Młody Prawnik
24.07.2011 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Pierwszy raz Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało specjalną aplikację do rejestracji osób, które chcą przystąpić do egzaminu wstępnego na aplikację adwokacką. Osoby te mogą się zarejestrować on line, korzystając ze specjalnego formularza na stronie internetowej.
Skreślenie z listy aplikantów za brak wymaganej wiedzy
Młody Prawnik
24.07.2011 - Gazeta Prawna
Naczelny Sąd Administracyjny stwierdził, że niezaliczenie wewnętrznego kolokwium korporacyjnego jest równoznaczne z nieprzydatnością aplikanta do zawodu, a tym samym skutkuje skreśleniem z listy aplikantów.
Pierwsze wyniki egzaminów adwokackiego i radcowskiego
Młody Prawnik
14.07.2011 - Olejarz Jarosław
Egzamin radcowski i adwokacki odbył się miesiąc temu. Obecnie Komisje Egzaminacyjne zaczynają podawać wyniki uzyskane przez zdających. Publikowane wyniki wskazują na dużo wyższy wskaźnik zdawalności niż miało to miejsce w roku ubiegłym.
  6 7 8 z 8
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
 • Google+
® 2008 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.