Jesteś tutaj:
Uwaga! Publikacja archiwalna
Oznacza to, że od czasu jej opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność poniższej treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych tekstów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Ponad 400 aplikantów notarialnych przystąpi do egzaminu zawodowego

Prace egzaminacyjne z drugiej i trzeciej części egzaminu notarialnego będą mogły być sporządzane także przy użyciu osobistego sprzętu komputerowego. W tym roku po raz pierwszy egzaminy odbywają się na takich zasadach.

pobierz_plik
Zestaw egzaminacyjny - egzamin notarialny POBIERZ »

Egzamin notarialny odbędzie się w dniach 7 - 9 września 2011 r. Według aktualnych danych przystąpi do niego 411 osób, w tym:

 • 349 osób, które odbyły aplikację notarialną,
 • 62 osoby uprawnione do przystąpienia do egzaminu bez konieczności odbycia aplikacji (art. 12 § 2 ustawy - Prawo o notariacie).
Egzamin notarialny przeprowadzi 6 komisji egzaminacyjnych, które mają siedziby w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i we Wrocławiu. W Warszawie, z uwagi na dużą liczbę osób przystępujących do egzaminu, powołano dwie komisje egzaminacyjne.
Zgodnie ze złożoną przez Ministra Sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego deklaracją, w tym roku po raz pierwszy prace egzaminacyjne z drugiej i trzeciej części egzaminu notarialnego będą mogły być sporządzane (według wyboru każdego zdającego) także przy użyciu osobistego sprzętu komputerowego.
 
- Ministerstwo Sprawiedliwości z najwyższą starannością zrealizowało obowiązki, które wiążą się z organizacją tegorocznego egzaminu. Zważywszy na nowatorski charakter tegorocznego egzaminu - po raz pierwszy przy użyciu sprzętu komputerowego - m.in. zorganizowano spotkanie z przewodniczącymi komisji egzaminacyjnych oraz przeprowadzono szkolenie dla osób wsparcia technicznego (informatyków) - mówi Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. - Umożliwienie zdawania egzaminu przy wykorzystaniu własnego komputera jest spełnieniem oczekiwań aplikantów i innych przedstawicieli samorządów prawniczych - dodaje.
 
 
Dotychczas 382 osoby zdecydowały się zdawać egzamin przy użyciu komputera, zaś  29 osób wybrało formę odręczną.
 
Wykorzystanie własnego sprzętu komputerowego w trakcie egzaminu, ma umożliwić zdającym specjalnie przygotowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości aplikacja egzaminacyjna. Aplikacja zostanie przekazana przystępującym do egzaminu na specjalnych nośnikach (pendrive). Ponadto aplikacja egzaminacyjna została wyposażona w edytor tekstu, a jej zadaniem jest również blokowanie dostępu do zasobów pamięci komputera i uniemożliwienie łączności z urządzeniami zewnętrznymi.

 

Na stronach internetowych Ministerstwa Sprawiedliwości już 25 marca 2011 r. opublikowana została wersja testowa aplikacji egzaminacyjnej. Jednocześnie z publikacją wersji testowej , uruchomiony został specjalny e-mail, na który osoby zainteresowane aplikacją mogły przesyłać zauważone błędy i uwagi. Dzięki nadsyłanym informacjom, zespół techniczny Departamentu Informatyzacji i Rejestrów Sądowych Ministerstwa Sprawiedliwości, odpowiedzialny za przygotowanie aplikacji, mógł poprawić zauważone błędy i wprowadzić wiele nowych funkcji.

Data: 28.08.2011 00:00
Autor/źródło: Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Kategoria: Młody Prawnik
Słowa kluczowe: egzamin notarialny, aplikacja notarialna, egzamin zawodowy, notariat, aplikanci notarialni, osobisty sprzęt komputerowy, egzamin notarialny na komputerach
Wasze komentarze
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
® 2008 - 2022 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.