Jesteś tutaj:
Wiadomości
Uwaga na sfałszowane leki!
Inne
05.12.2011 - Komenda Główna Policji
Czasy, gdy leki z nielegalnego obrotu kupowano przeważnie na rynkach i bazarach, odchodzą w przeszłość. Dzisiaj coraz częściej oferowane są do sprzedaży przede wszystkim przez Internet. Nadal wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że produkty lecznicze wydawane na podstawie recepty lekarskiej należy kupować tylko w miejscach do tego uprawnionych, takich jak apteki oraz punkty apteczne. Skuszeni niższą ceną, nabywamy wątpliwej jakości medykamenty, które mogą zagrażać naszemu zdrowiu a nawet życiu. Osoby, które nielegalnie handlują produktami leczniczymi są w ciągłym zainteresowaniu policjantów pionu do walki z przestępczością gospodarczą. W ciągu pierwszego półrocza 2011 r. wszczęli oni 231 postępowań w tej sprawie.
Dostęp do notariatu zgodny z konstytucją.
Inne
02.12.2011 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Trybunał Konstytucyjny w pełnym składzie orzekł, iż zasady dopuszczenia do egzaminu notarialnego oraz formy jego zdawania są zgodne z konstytucją.
Cichy zabójca - tlenek węgla.
Inne
02.12.2011 - Autor zewnętrzny
Od początku roku według statystyk odnotowano prawie 122 zgony osób, spowodowane przez tlenek węgla, a blisko 1,5 tys. osób uległo podtruciu – poinformował podczas konferencji prasowej Wiesław Leśniakiewicz komendant główny PSP. Jest to bardzo poważne zjawisko, które powoduje dużą liczbę ofiar śmiertelnych, szczególnie w okresie grzewczym. Kampanię „Nie dla czadu” prowadzą Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oraz Komenda Główna PSP.
Nowelizacja kodeksu etyki i regulaminu szkolenia aplikantów
Inne
01.12.2011 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Na ostatnim posiedzeniu plenarnym Naczelnej Rady Adwokackiej, które odbyło się 19 listopada w Krakowie przyjęto szereg zmian w przepisach wewnętrznych Adwokatury.
Adwokat będzie mógł kierować spółką
Inne
01.12.2011 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Naczelna Rada Adwokacka na ostatnim posiedzeniu uchwaliła zmiany w zbiorze zasad etycznych. Zmieniony kodeks etyki daje członkom adwokatury możliwość zajmowania kierowniczych stanowisk w spółkach i spółdzielniach. Zmiany wejdą w życie w 2012 r.
Sędziowie i śledczy bez stanu spoczynku
Inne
30.11.2011 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości zapowiadają protesty w sprawie zmian, według których sędziowie i śledczy mają być włączeni do systemu emerytalnego ZUS. Miliardy złotych kosztowałoby odebranie przywilejów już pracującym.
Rzecznik Praw Obywatelskich zlożyl apelację w sprawie rejestracji kolejnych symboli NOP
Inne
30.11.2011 - Autor zewnętrzny
Rzecznik Praw Obywatelskich złożył apelację od postanowienia Sądu Okręgowego w Warszawie dotyczącego rejestracji kolejnych symboli Narodowego Odrodzenia Polski – 28 listopada 2011 roku.
Abonament TV w rachunku za prąd?
Inne
28.11.2011 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Trwają pracę Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) nad nowelizacją ustawy medialnej. Nowelizacja zawierać ma zapis, że abonament RTV pobierany byłby wraz z opłatą za energią elektryczną.
Lizaki i inne dopalacze dla dzieci
Inne
24.11.2011 - Gazeta Prawna
Słodycze z barwnikiem, który działa odurzająco na dzieci sącałkowicie legalne. Nie ma sposobu, by karać ich producentów i sprzedawców.
Profil NRA na FB
Inne
23.11.2011 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Profil Naczelnej Rady Adwokackiej (NRA) zawitał na Facebooku. Kierowany jest on do adwokatów i aplikantów adwokackich, i ma służyć do bezpośredniej komunikacji oraz wymiany opinii.
  6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 z 23  
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
 • Google+
® 2008 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.