Jesteś tutaj:
Wiadomości
Drugi z rzędu dzień spadków
Inne
18.08.2011 - Autor zewnętrzny
Wczorajsze spotkanie na linii Merkel-Sarkozy zamiast pomóc globalnym rynkom akcyjnym, w widocznym stopniu im zaszkodziło. Pomysły na: ściślejszą współpracę gospodarczą, powołanie wspólnego gospodarczego rządu oraz zapisanie przez kraje Eurolandu w swoich konstytucjach limitu deficytu, nie były tymi na które oczekiwali inwestorzy. Rozczarowanie wynikiem paryskiego szczytu – choć poniekąd spodziewane – było, bo przywódcy Francji i Niemiec nie zaproponowali ani emisji wspólnych obligacji, ani zwiększenia zdolności pożyczkowych europejskiego funduszu pomocowego. Co gorsza do swoich powyższych mglistych pomysłów dorzucili oni też ten dotyczący wprowadzenia podatku od transakcji giełdowych.
Sesja ważnych danych makro
Inne
18.08.2011 - Autor zewnętrzny
Dolar amerykański nieoczekiwanie spadł w środę w stosunku do innych walut. Niepewność, co do kondycji gospodarki Stanów Zjednoczonych i gołębie stanowisko Rezerwy Federalnej są obecnie mocnym ograniczeniem popytu na dolara. W obliczu globalnych zawirowań w świecie finansowym dolar traci status „bezpiecznej przystani”.
Na gapę też drożej
Inne
17.08.2011 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Wielu pasażerów apeluje iż po podwyżce cen biletów za komunikację miejską, będzie jeździć na gapę. Otóż mogą za to słono zapłacić. W parze z podwyżką cen biletów wzrastają również tzw. "opłaty dodatkowe".
Słabe dane z Niemiec kotwicą dla wspólnej waluty
Inne
17.08.2011 - Autor zewnętrzny
Notowania euro cofnęły się wobec dolara we wtorek, po tym, jak przywódcy Francji i Niemiec do doszli do zrozumienia w sprawie emisji euroobligacji, co wspierałoby kondycję zadłużonych gospodarek strefy euro. Uczestnicy rynku byli również rozczarowani faktem, że obaj przywódcy nie w najbliższym czasie nie przedstawili jakichkolwiek rozwiązań problemu będący przyczyną kryzysu zadłużenia. Notowania wspólnej waluty zaniżył także rozczarowujący odczyt poziom PKB strefy euro za drugi kwartał.
Dolar ma mocnym zjeździe
Inne
16.08.2011 - Autor zewnętrzny
Dolar spadł wobec euro i innych głównych walut w poniedziałek w obliczu wzrostu amerykańskich indeksów giełdowych, co wskazuje na częściowy powrót inwestorów na obszar bardziej ryzykownych aktywów.
Od dziś ceny biletów w górę
Inne
16.08.2011 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Od dawna już żółte plakaty informowały nas o podwyżce biletów za komunikację miejską. Dziś stała się ona faktem.
Ile chciałby zarabiać polski student?
Inne
13.08.2011 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
W Polsce student po uzyskaniu dyplomu ukończenia studiów chciałby zarabiać ok. 2 tyś zł. netto. Z danych agencji zatrudnienia wynika, że pracodawcy skłonni zatrudniać absolwentów proponują im z reguły 1,4 – 1,6 tyś zł. Najwięcej bo 2 tyś zł płacą pracodawcy w Warszawie, najmniej 1,4 tyś zł płacą w Białymstoku.
11 tysięcy chętnych na aplikacje!
Inne
12.08.2011 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Prawie 11 tys. kandydatów przystąpi w tym roku do egzaminów na aplikacje prawnicze tj. aplikację adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą. Wzrosło zainteresowanie zwłaszcza aplikacją komorniczą. Nadal duże zainteresowanie jest aplikacją adwokacką i radcowską, a pierwszy raz od wielu lat mniej osób chcę zdawać na aplikację notarialną.
Pierwsza w sierpniu wzrostowa sesja na GPW
Inne
12.08.2011 - Autor zewnętrzny
Czwartkowa sesja była już kolejną niezwykle nerwową na warszawskim parkiecie, ale na całe szczęście zakończyła się ona pierwszym w sierpniu wzrostem najważniejszego indeksu GPW, czyli WIG20. I to nie jakimś tam mizernym, ale bardzo widocznym, bo aż 4,53% do poziomu 2293,38 pkt. Wskaźnik blue-chipów poszedł w górę po wcześniejszych ośmiu handlowych dniach spadków, co było jego najdłuższą tego typu serią od lata 2001 r. Zanim jednak tego dokonał, zniżkował on dziś chwilowo nawet o 3,59% do poziomu 2115,38 pkt i znalazł się tym samym najniżej od września 2009 r.
Nie ma ryzyka niewypłacalności Polski
Inne
11.08.2011 - Autor zewnętrzny
- Polska traktowana jest jako państwo bezpieczne, przewidywalne i wypłacalne - powiedział premier po zakończeniu sprzedaży obligacji przeprowadzonej przez Ministerstwo Finansów. Łącznie ze sprzedaży pozyskano 6 mld zł. Wyjaśnił, że wiarygodność i stabilność państwa oceniane są po tym, czy są podmioty, które chcą kupić papiery dłużne i jak wysoko obligacje są oprocentowane.
  13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 z 23  
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
 • Google+
® 2008 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.