Jesteś tutaj:
Wiadomości
Znamy już ostateczne wyniki egzaminów adwokackiego i radcowskiego
Inne
20.09.2011 - Ministerstwo Sprawiedliwości
Znane są już ostateczne wyniki egzaminów adwokackiego i radcowskiego, przeprowadzonych w dniach 14-17 czerwca 2011 roku. Zgodnie z danymi Ministerstwa Sprawiedliwości łącznie do obu egzaminów w tym roku przystąpiły – 4522 osoby, egzaminy zdało 3287 osób.
Bardzo słaby początek tygodnia
Inne
19.09.2011 - DK NOTUS
Otwarcie nowego tygodnia handlu na globalnych rynkach akcyjnych było kompletnie nieudane. W poniedziałek w regionie Azji i Pacyfiku ceny walorów spółek poszły w dół o ok. 2,4% (indeks MSCI Asia APEX 50), a pod hasłem wyraźnej przeceny upłynęła też pierwsza część sesji na Starym Kontynencie. O godz. 12:25 paneuropejski indeks STOXX Europe 600 zniżkował o 2,03%, a najszerszy wskaźnik warszawskiego parkietu, czyli WIG, spadał o 2,53%.
Pytania i odpowiedzi - egzamin notarialny 2011
Inne
18.09.2011 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Zamieszczamy tegoroczny test wraz z odpowiedziami oraz zadania, w oparciu o które przeprowadzony został egzamin notarialny
Euro na dopalaczu, EBC oferuje pożyczki dla banków
Inne
16.09.2011 - Autor zewnętrzny
Euro wzrosło w czwartek po tym, jak Europejski Bank Centralny powiedział, że będzie oferować długoterminowe pożyczki w dolarach dla banków europejskich w celu złagodzenia problemów dotyczących długu Strefy Euro, tak, aby uzyskać zdolność europejskich banków do krótkoterminowego finansowania.
Czwarty dzień wzrostów na światowych parkietach
Inne
16.09.2011 - Autor zewnętrzny
W czwartek notowania akcji na globalnych rynkach, mierzone siłą ogólnoświatowego indeksu MSCI AC World, poszły w górę dokładnie o 2%, wzrastając już trzecią sesję z rzędu i odbijając się tym samym wyraźnie od ustanowionych w poniedziałek najniższych swoich poziomów od 1 września 2010 r. Inwestorzy byli w dobrych nastrojach już po środowej paczce lepszych niż ostatnio wieści dotyczących kwestii kryzysu zadłużenia w Eurolandzie, a ich zapał do zakupów walorów spółek wzrósł jeszcze bardziej – i to skokowo – po tym jak wczoraj po południu Europejski Bank Centralny poinformował o tym, że w porozumieniu w czterema innymi największymi bankami centralnymi na świecie ułatwi europejskim instytucjom finansowym dostęp do amerykańskiej waluty. Także na GPW skala zwyżki była znaczna i suma summarum indeks WIG20 zyskał na koniec dnia 3,34%, wcześniej po popołudniowej informacji z ECB rosnąc maksymalnie nawet o prawie 5%.
Nastroje już ciut lepsze
Inne
15.09.2011 - Autor zewnętrzny
Pomimo bardzo nerwowego początku środowa sesja na globalnych rynkach akcyjnych zakończyła się wzrostami. Ogólnoświatowy indeks MSCI AC World zwyżkował o 0,63%, po tym jak nieco opadły obawy inwestorów o możliwe konsekwencje kryzysu zadłużenia w Eurolandzie. Na 0,65% plusie zamknął też wczorajszy handel główny wskaźnik GPW, czyli WIG20. Dziś także na fali tego samego czynnika poszły w górę ceny akcji w regionie Azji i Pacyfiku, a to pozwala domniemywać, że i otwarcie na Starym Kontynencie powinno być w miarę pozytywne.
Stanowiska sędziowskie nie atrakcyjne dla adwokatów i radców.
Inne
14.09.2011 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Według Krajowej Rady Sądownictwa (KRS) w 2010 roku tylko 66 radców prawnych i 41 adwokatów starało się o stanowisko sędziego. Najwięcej chętnych rekrutowało się spośród referendarzy sądowych (872 zgłoszenia) i asystentów sędziego (701 zgłoszeń).
Przywileje nowozaprzysiężonego radcy prawnego
Inne
14.09.2011 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Jeśli w firmie pracował aplikant radcowski, który zdał już egzamin i został zaprzysiężony, a dodatkowo korzystał z wolnego na zajęcia i przygotowanie do egzaminu, pracownika tego czeka zmiana stanowiska i nowy zakres obowiązków dla pracodawcy.
W oczekiwaniu na dane z USA
Inne
14.09.2011 - Autor zewnętrzny
Kłopoty związane z długiem w Europie dominują trendy przepływu kapitału na globalnych rynkach. W obliczu chwiejnych nastrojów handlujących i w czasach zawirowań na rynku, inwestorzy zwracają się do dolara, który wciąż dzierży tytuł bezpiecznej waluty. Do tej pory w tym miesiącu, euro straciło około 4,5% w stosunku do dolara. Europejski Bank Centralny głęboko zastanawia się nad kwestią podnoszenia stóp procentowych, co stanowiłoby skutecznie wsparcie dla wspólnej waluty. Jednak dziś w centrum zainteresowania będą publikacje ze Stanów. Światło dzienne ujrzy raport dotyczący sprzedaży detalicznej.
Nerwowość na rynkach sięga zenitu
Inne
14.09.2011 - Autor zewnętrzny
Choć wtorkowa sesja na globalnych rynkach akcyjnych zakończyła się wzrostami - indeks MSCI AC World zwyżkował o 0,84% - to wcale nie oznacza to tego, że atmosfera na nich uległa jakiejkolwiek poprawie. Inwestorzy nadal są bardzo, ale to bardzo niespokojni, nerwowość na parkietach sięga zenitu, a w takich warunkach wczorajszy ruch do góry należy rozpatrywać jedynie w kategorii lekkiej korekty w trendzie spadkowy. Tym bardziej, że już dziś w regionie Azji i Pacyfiku indeks MSCI AC AP spadł o 2,1%, a o godz. 8:54 futuresy na europejski EURO STOXX 50 szły w dół o 2,51%, a te na główny indeks GPW, czyli WIG20, spadały o 1,05%.
  6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 z 23  
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
 • Google+
® 2008 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.