Jesteś tutaj:
Uwaga! Publikacja archiwalna
Oznacza to, że od czasu jej opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność poniższej treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych tekstów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Na rynek wraca optymizm

Kategoria: Inne, Prawo
Słowa kluczowe: rynek finansowy, waluty, Euro, USD, PLN, kurs, kurs walut, finanse, gospodarka

Euro ucina straty w stosunku do dolara po tym, jak urzędnicy osiągnęli porozumienie odnośnie nowego planu oszczędnościowego dla Grecji. Nowy pięcioletni plan oszczędnościowy, który obejmie podwyżki podatków i cięcia wydatków zwiększył optymizm inwestorów, a na rynkach znów powróciła zieleń.

Szczegóły porozumienia mają jeszcze być omówione w piątek. Grecki parlament musi do 30 czerwca zatwierdzić nowy pakiet oszczędnościowy. Jest to warunkiem wypłaty piątej transzy pomocy finansowej dla Grecji, co pozwoli wykupić papiery skarbowe zapadające w lipcu i sierpniu br.

Na rynku EUR/USD po ostrej korekcie spadkowej, następuje odreagowanie. Byki będą próbować odrobić stracony dystans. Strona popytowa ponownie powinna rozdawać karty. Sprzyjają temu pozytywne wiadomości z Grecji. W konsekwencji euro powinien zyskiwać na wartości względem dolara. Celem byków jest poziom 1,4460.
 
Również w przypadku pary GBP/USD powinna obowiązywać tendencja wzrostowa. Ważny poziom wsparcia 1,5930 pozwolił bykom na przejęcie inicjatywy. Taki układ powinien utrzymać się w najbliższych godzinach handlu. W najbliższym czasie należy spodziewać się kontynuacji wzrostu notowań do 1,61.
W dalszym ciągu mało klarownie przedstawia się sytuacja na rynku USD/CHF, gdzie nastroje inwestorów są dość mieszane. Taki rozwój sytuacji świadczy o tym, że należy spodziewać się trendu bocznego. W konsekwencji oznaczać to może oscylację kursu w przedziale 0,8350-0,8450.
 
W przypadku pary USD/JPY, pod długiej konsolidacji notowań pary walutowej w okolicy poziomu 80, popyt przystąpił do działania. W ciągu najbliższych godzin handlu sytuację powinny kontrolować byki, dlatego należy oczekiwać wzrostu notowań pary walutowej do 80,90.
Natomiast na rynku USD/PLN występuje duża dynamika wahań notowań. Po silnym rajdzie byków w czwartkowej sesji do ataku ponownie przystąpiła strona podażowa. Należy zwrócić uwagę na ważny poziom wsparcia – 2,75. W tym kierunku powinien zmierzać kurs.
Z kolei na rynku EUR/PLN walka o dominację na parkiecie jest dość wyrównana. Należy zwrócić uwagę na ważne wsparcie w okolicy 3,97. Dopóki znajdujemy się powyżej tego poziomu, dopóty popyt może przystąpić do ataku i wywindować kurs pary walutowej do 4,0050.
 
Krzysztof Wańczyk FTS Capital Group

 

Data: 24.06.2011 00:00
Autor/źródło: Autor zewnętrzny
Kategoria: Inne, Prawo
Słowa kluczowe: rynek finansowy, waluty, Euro, USD, PLN, kurs, kurs walut, finanse, gospodarka
Wasze komentarze
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
® 2008 - 2022 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.