Jesteś tutaj:
Wiadomości
II Polski Kongres Prawa Własności Intelektualnej 2014 - Przemysł gier komputerowych
Prawo autorskie
06.05.2014 - Instytut Allerhanda
Instytut Allerhanda zaprasza na II Polski Kongres Prawa Własności Intelektualnej 2014, który odbędzie się 10 czerwca w Warszawie w hotelu Polonia Palace. Ideą tegorocznego Kongresu jest umożliwienie dyskusji na najbardziej aktualne tematy związane z problematyką prawną funkcjonowania sektora gier komputerowych – ich produkcji, ochrony, marketingu i sprzedaży.
Dlaczego warto zadbać o zakres uprawnień do oprogramowania?
Prawo autorskie
05.05.2014 - International Data Group Poland S.A.
12 czerwca 2014 r. w Warszawie Computerworld we współpracy z Kancelarią Maruta i Wspólnicy organizuje warsztaty „Prawa autorskie w projektach informatycznych”.
Rzecznik Praw Obywatelskich zlożyl apelację w sprawie rejestracji kolejnych symboli NOP
Prawo autorskie
30.11.2011 - Autor zewnętrzny
Rzecznik Praw Obywatelskich złożył apelację od postanowienia Sądu Okręgowego w Warszawie dotyczącego rejestracji kolejnych symboli Narodowego Odrodzenia Polski – 28 listopada 2011 roku.
Porozumienie w sprawie ochrony praw własności intelektualnej w internecie
Prawo autorskie
10.11.2011 - Autor zewnętrzny
Projekt wielostronnego dokumentu związanego ze zwalczaniem naruszeń praw własności intelektualnej w środowisku cyfrowym omawiano 7 listopada br. w siedzibie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dyskusja miała miejsce podczas posiedzenia Grupy Internet działającej w ramach międzyresortowego Zespołu do Spraw Przeciwdziałania Naruszeniom Prawa Autorskiego i Praw Pokrewnych.
Chcesz zgłosić patent - uważaj!
Prawo autorskie
05.09.2011 - Autor zewnętrzny
Światową Organizację Własności Intelektualnej (WIPO) przestrzega przed nieuczciwymi firmami, które wprowadzają w błąd użytkowników i obciążają ich opłatami, które nie były w żaden sposób związane z rozpatrywaniem ich zgłoszeń patentowych lub zgłoszeń o rejestrację znaków towarowych i nie zapewniały im innych świadczeń, niż te gwarantowane przez WIPO lub właściwe urzędy krajowe czy regionalne.
Wykładowco nie ściągaj od studenta
Prawo autorskie
25.08.2011 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Ani szkoła, ani promotor nie mają prawa przywłaszczyć i splagiatować pracy studentów. Nowe przepisy będą chronić interes studentów.
Trwają kontrole klubów muzycznych na wybrzeżu!
Prawo autorskie
01.08.2011 - Autor zewnętrzny
Wakacje to czas, gdy powstaje wiele sezonowych klubów muzycznych, policja kontroluje czy działają zgodnie z prawem. 28 lipca odbyły się kontrole klubów muzycznych w Sopocie. Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w wyniku przeprowadzonych czynności ustalił, że dwa sopockie kluby nie miały podpisanych umów z Organizacjami Zbiorowego Zarządzania, a DJ-e pracujący w klubach nie posiadali stosownych licencji na kopiowanie.
DJ-je bez licencji w Białymstoku.
Prawo autorskie
29.11.2010 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Policja zatrzymała ponad 600 nielegalnych nośników. Dwóm DJ-om grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. 
Kolejne kontrole w klubach muzycznych
Prawo autorskie
21.11.2010 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Ponad 100 nielegalnych nośników zatrzymanych w jednym z warszawskich klubów. Kolejnym DJ-om grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.
Bądź świadomy! Czyli jak przestrzegać praw autorskich w Internecie
Prawo autorskie
03.11.2010 - Komenda Główna Policji
Już po raz kolejny policjanci na co dzień zajmujący się rozwiązywaniem spraw dotyczących przestępczości gospodarczej, w tym komputerowej i internetowej, zainicjowali udział olsztyńskich gimnazjalistów w niecodziennej edukacji. Zajęcia pt.„Bądź świadomy” poprowadził dziennikarz muzyczny Hirek Wrona, a nauczycielami byli między innymi Bogusław Wołoszański – dziennikarz i historyk, Mateusz Damięcki – aktor, wokalista Jędker Realista, a także Magdalena Zych z Fundacji Kidprotect.
1 z 1
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
® 2008 - 2022 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.