Jesteś tutaj:
Wiadomości
Polski Kongres Sporów Sądowych, Mediacji i Arbitrażu 2013
Procedura sądowa
08.05.2013 - Instytut Allerhanda
To prawdopodobnie pierwsza w Polsce próba całościowego spojrzenia na różnorakie procedury rozwiązywania sporów, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej (ale z udziałem Polski, jak i inwestorów w Polce inwestujących), zarówno w formach konfrontacyjnych, jak i polubownych.
Praktyczne Aspekty Windykacji Sądowej
Procedura sądowa
29.11.2012 - Autor zewnętrzny
Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie do udziału w spotkaniu "Praktyczne Aspekty Windykacji Sądowej", które odbędzie się dnia 4 grudnia 2012 roku w Warszawie, w hotelu Marriott.
Zmiany w procedurze karnej
Procedura sądowa
09.10.2012 - Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
Włączone do projektu nowelizacji przepisy wprowadzają bardzo istotne rozwiązania zmieniające model postępowania w sprawach karnych. Ich wynikiem będzie: usprawnienie i przyspieszenie postępowania, nowe zasady stosowania środków zapobiegawczych, eliminujące ich nadmierne wykorzystywanie, odciążenie sędziów, prezesów sądów i przewodniczących wydziałów poprzez przekazywanie referendarzom sądowym części merytorycznych decyzji. Dzięki nowym rozwiązaniom zarzuty dotyczące formalizmu pracy sądów i procedur wydłużających nadmiernie postępowania nie będą miały racji bytu.
Właściciele nie mogą doczekać się od gmin odszkodowań za działki przejęte pod drogi
Procedura sądowa
08.10.2012 - NEWSERIA
Właściciele gruntów wywłaszczonych pod budowę dróg często mają problem z uzyskaniem odszkodowania z tego tytułu. Bywa, że gminy zwlekają z wypłatami tłumacząc się brakiem środków. – To nie może być powód – mówi Jakub Ruiz, adwokat z Kancelarii Bird & Bird. Przedłużanie takiego postępowania jest poza tym niezgodne z prawem. Gmina ma obowiązek przeprowadzić negocjacje z właścicielami w ciągu miesiąca lub dwóch, jeśli sprawa jest skomplikowana. W innym przypadku właściciel może domagać się odszkodowania od Skarbu Państwa.
Już 1600 osób złożyło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Amber Gold
Procedura sądowa
23.08.2012 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Jak podaje biuro prasowe Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, w okresie od dnia 24 lipca do 23 sierpnia (godz. 12) do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku wpłynęło łącznie 1600 zawiadomień o przestępstwie od osób, które podejrzewają, że w związku z zawarciem umów o lokaty terminowe z firmą Amber Gold Sp. z o. o. dokonano przestępstwa doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w łącznej kwocie 105 milionów 776 tysięcy złotych.
Praktyka sądowa na własnej skórze
Procedura sądowa
12.06.2012 - Zespół portalu sPrawnik.pl
23-letni student prawa z Torunia na własnym przykładzie nauczy się, jak działa prokuratura i sąd.
Pozwani z informacją o przysługujących im prawach w procesie karnym
Procedura sądowa
17.05.2012 - Komisja Europejska
Pozwani będą mieli prawo do informacji w procesie karnym. Ministrowie sprawiedliwości UE zgodzili się na przepisy zaproponowane przez Komisję Europejską. Wkrótce każdy, kto zostanie zatrzymany lub pozbawiony wolności w dowolnym miejscu w UE otrzyma dokument będący pouczeniem o prawach. Dzięki temu osoby podejrzane o popełnienie przestępstwa będą informowane o przysługujących im prawach w języku, który rozumieją.
Postępowanie karne ma być szybsze
Procedura sądowa
15.05.2012 - Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
Rząd przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy Kodeks postępowania karnego i niektórych innych ustaw przedłożony przez ministra sprawiedliwości. Przyjęte rozwiązania przewidują wyeliminowanie i skrócenie niektórych procedur sądowych oraz rezygnację z prowadzenia kosztownych dla Skarbu Państwa przesłuchań świadków i powoływania biegłych. Wpłynie to na przyspieszenie procesu postępowania karnego oraz jego skrócenie.
Likwidacja postępowania odrębnego w sprawach gospodarczych
Procedura sądowa
04.05.2012 - NEWSERIA
W dniu 3 maja weszła w życie nowelizacja kodeksu postępowania cywilnego. Głównym celem jest uproszczenie i przyspieszenie postępowań procesowych. Zgodnie z nowymi przepisami spory między przedsiębiorcami będą rozpatrywane tak, jak zwykłe spory cywilne.
Sąd nie może nałożyć kary na osobę nieobecną
Procedura sądowa
28.10.2011 - Zespół Internetowej Kancelarii Prawnej
Sąd Najwyższy w uchwale rozstrzygnął przedstawione przez Rzecznika Praw Obywatelskich zagadnienie prawne i zaaprobował przedstawione przez Rzecznika stanowisko uznając, że kary porządkowe określone w art. 49 § 1 ustawy Prawo o ustroju sądów mogą być stosowane tylko wobec osób obecnych w czasie i miejscu wykonywania czynności sądowych, gdy osoby te bądź to naruszają powagę, spokój lub porządek tych czynności bądź to ubliżają sądowi, innemu organowi państwowemu lub osobom biorącym udział w tej czynności, niezależnie od tego, w jakiej formie to czynią. Kar tych nie stosuje się natomiast do czynów naruszających dobra chronione przepisem art. 49 § 1 wyżej wymienionej ustawy, dokonanych jednak poza miejscem i czasem rozprawy, posiedzenia lub innej czynności sądowej, w tym w szczególności w formie pisma złożonego do sądu - 26 października 2011 r.
1 2 3 z 3  
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.