Jesteś tutaj:
Wiadomości
Przymus adwokacki w postepowaniu grupowym
Procedura sądowa
28.07.2011 - Autor zewnętrzny
Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 13 lipca 2011 roku sygn. akt III CZP 28/11 stwierdził, że w postępowaniu grupowym obowiązuje w kazdym przypadku przymus adwokacki, również w przypadku gdy powództwo wytacza miejski (powiatowy) rzecznik konsumentów.
Nowe przepisy o ławnikach sądowych
Procedura sądowa
26.07.2011 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
W kwietniu Sejm uchwalił nowelizację Prawa o ustroju sądów powszechnych. Zmienią się m.in. zasady zgłaszania i odwoływania ławników sądowych.
Koniec sądów gospodarczych
Procedura sądowa
13.06.2011 - Olejarz Jarosław
Szykują się zmiany w zakresie sądownictwa, chodzi o likwidację sądów gospodarcztch oraz odrębnej procedury cywilnej w zakresie sporów pomiędzy przedsiebiorcami. Obecnie takie sądy gospodarcze, a w zasadzie wydziały gospodarcze funkcjonują w wielu sądach rejonowych, gdzie rozstrzygane są spory sądowe pomiędzy firmami. Również przepisy kodeksu postępowania cywilnego w tych sprawach mają swoją odrębność, w stosunku do pozostałych regulacji procesowych.
Szybsza egzekucja kontaktów z dzieckiem
Procedura sądowa
02.06.2011 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Sejm uchwałił zmienę przepsiów kodeksu postępowania cywilnego, które wprowadzają narzędzia umożliwiające egzekwowanie kontakty obojga rodziców z dzieckiem, np. w przypadku orzeczenia rozwodu, gdy sąd opiekuńczy rozstrzyga o władzy rodzicielskiej nad wspólnym małoletnim dzieckiem obojga małżonków i o kontaktach rodziców z dzieckiem, a rodzic, u którego dziecko zamieszkuje uniemożliwia bądź utrudnia te kontakty.
Koniec spraw gospodarczych
Procedura sądowa
19.05.2011 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra sprawiedliwości. Podstawową zmianą będzie likwidacja odrębnego postępowania w sprawach gospodarczych. Dotychczas sprawy gospodarcze rozpoznawane były w odrębnych wydziałach w sądach, które zajmowały rozpoznawaniem spraw pomiędzy przedsiębiorcami. Obecnie sprawy te mają być rozpoznawane tak jak pozostałe sprawy cywilne.
Europejski Trybunał Praw Człowieka przyznał skarżącej odszkodowanie Łatwiejszy dostęp do aplikacji (Źródło: www.alamy.com)
Procedura sądowa
18.05.2010 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
20 kwietnia br. Europejski Trybunał Praw Człowieka uznał zasadność roszczeń Bożenny Wiśniewskiej przeciwko Polsce i przyznał jej odszkodowanie za opieszałość postępowania sądowego w sprawie podziału majątku skarżącej i jej byłego męża. Skarżącą reprezentował w procesie partner zarządzający kancelarii Pietrzak&Sidor, mecenas Mikołaj Pietrzak.
Aż 82% Polaków popiera wprowadzenie sądów 24-godzinnych Aż 82% Polaków popiera wprowadzenie sądów 24-godzinnych
Procedura sądowa
07.05.2007 - Ministerstwo Sprawiedliwości
Jak podaje Ministerstwo Sprawiedliwości badania przeprowadzone przez CBOS wykazały, że wprowadzenie sądów 24 godzinnych spowodowało skrócenie trybu wydawania wyroków w takich sprawach, jak wybryki chuligańskie, zniszczenie mienia, naruszenie nietykalności cielesnej itp. Zmiany takie za dobre, uznało aż 82% respondentów.

Nowy, przyspieszony tryb postępowania, dotyczy sprawców czynów zagrożonych karą nieprzekraczającą pięciu lat pozbawienia wolności. Sprawca musi zostać ujęty w trakcie lub zaraz po popełnieniu przestępstwa. Polacy od samego początku byli pozytywnie nastawieni do wprowadzenia tego rozwiązania.
Zatrzymany podejrzewany o zabójstwo
Procedura sądowa
27.03.2007 - Rzeczpospolita
Po niespełna 24 godzinach od zabójstwa stołeczni policjanci zatrzymali podejrzewanego o jego popełnienie 28-letniego Dariusza T. Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem. W mieszkaniu przy ul. Folwarcznej podczas imprezy doszło do kłótni w efekcie której od ciosu nożem śmierć poniósł 20-letni chłopak. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia.
  1 2 3 z 3
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
 • Google+
® 2008 - 2019 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.