Jesteś tutaj:
Uwaga! Publikacja archiwalna
Oznacza to, że od czasu jej opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność poniższej treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych tekstów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Polski Kongres Sporów Sądowych, Mediacji i Arbitrażu 2013

To prawdopodobnie pierwsza w Polsce próba całościowego spojrzenia na różnorakie procedury rozwiązywania sporów, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej (ale z udziałem Polski, jak i inwestorów w Polce inwestujących), zarówno w formach konfrontacyjnych, jak i polubownych.

Warszawa, 25 czerwca 2013 r, Hotel Polonia Palace

Jesteśmy przekonani, że jest to tematyka interesująca nie tylko samych prawników, ale także dla świata biznesu oraz władz publicznych.
Celem tegorocznej edycji Kongresu jest podsumowanie doświadczeń dotyczących pozwów zbiorowych, analiza obowiązujących zasad arbitrażu inwestycyjnego oraz otwarcie dyskusji nad sprawnością prowadzonych w Polsce postępowań cywilnych i mediacyjnych. Ważnym elementem Kongresu będzie też perspektywa kadry zarządzającej spółek i próba sformułowania postulatów pod adresem prawników procesowych.


Polski Kongres Prawa Sporów Sądowych, Mediacji i Arbitrażu 2013 będzie spotkaniem stwarzającym okazję do wymiany myśli i poglądów między uznanymi ekspertami z różnorodnych środowisk: prawników - praktyków, przedstawicieli świata nauki, przedstawicieli sektora publicznego, instytucji regulacyjnych i nadzorczych, przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości, kadry zarządzającej spółek, komentatorów życia gospodarczego.


W czasie Kongresu chcemy się pokusić, z pomocą zaproszonych Ekspertów i Uczestników, o ocenę wprowadzanych zmian, krytyczne przyjrzenie się poszczególnym instytucjom, a także o próbę sformułowania wniosków i postulatów na przyszłość.


Liczymy na silny odzew i gorące dyskusje: staraliśmy się tak dobrać grono Panelistów, by rozmowa była nie tylko ciekawa, ale i odzwierciedlająca odmienne stanowiska i oczekiwania – analogicznie do sytuacji przed sądem powszechnym czy trybunałem arbitrażowym; Uczestnicy zaś sformują grupy odmiennych opinii i interesów oraz będą żywiołowo popierać swoje stanowisko i argumenty. Zakładamy jednak, że każdy z paneli zakończy się wypracowaniem kompromisowego stanowiska, zgodnie z duchem mediacji.


W gronie Prelegentów m. in: mec. Katarzyna Libiszewska (Prokuratoria Generalna), SSR Zbigniew Miczek (Sąd Rejonowy w Tarnowie), mec. Dominik Gałkowski (KKG Kubas Kos Gaertner), mec. Kamil Zawicki (KKG Kubas Kos Gaertner), mec. Michał Kocur (Wożniak Kocur), mec. Paweł Pietkiewicz (White&Case), mec. Iwo Gabrysiak (Wierzbowski Eversheds), dr Dominik Wolski (Jeronimo Martins Polska), Tom Ruhan (Netia SA), mec. Benedykt Fiutowski (Budzowska Fiutowski i Partnerzy), mec. Paweł Lewandowski (DZP), dr Arkadiusz Radwan (Instytut Allerhanda)


*Za udział w Kongresie adwokaci oraz radcowie prawni będą mogli uzyskać punkty na poczet wykonania obowiązku doskonalenia zawodowego.


Szczegóły


Rejestracja


Patronat honorowy:
Ministerstwo Sprawiedliwości, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia, Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Izba Gospodarcza, Polskie Stowarzyszenie Prawników Przedsiębiorstw, PKPP Lewiatan, Prezes Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej.

Szukasz porady prawnej?
Prześlij swoje pytanie do doświadczonych prawników:
Wasze komentarze
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
 • Google+
® 2008 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.