Jesteś tutaj:
Wiadomości
Kolejny rekord: ponad 10 milionów elektronicznych odpisów z KRS
Prawo
25.03.2013 - Ministerstwo Sprawiedliwości
10 119 002 – to dokładna liczba bezpłatnych odpisów z KRS pobranych przez Internet dzięki usłudze uruchomionej przez Ministerstwo Sprawiedliwości 28 czerwca 2012 r. Najnowsze dane pochodzą z 22 marca (piątek).
Rząd czeka na unijną odpowiedź w sprawie GMO. I zapowiada kontrole pól
Prawo
22.03.2013 - NEWSERIA
Jeszcze w tym roku mają ruszyć kontrole pól sprawdzające, czy polscy rolnicy wysiali rośliny genetycznie zmodyfikowane (GMO). Jeśli okaże się, że tak, będą musieli zapłacić wysokie kary i zniszczyć uprawy. Tymczasem Komisja Europejska do tej pory nie zajęła stanowiska w sprawie wprowadzenia przez Polskę zakazu upraw tego typu roślin.
Bankowy tytuł egzekucyjny pozostanie
Prawo
21.03.2013 - NEWSERIA
Dzisiaj Komisja Finansów Publicznych odrzuciła poprawkę posłów mającą na celu likwidację bankowego tytułu egzekucyjnego. Jej przyjęcie nie byłoby korzystne ani dla klientów, ani dla banków. Skutkiem uchylenia odpowiednich przepisów byłaby konieczność poszukiwania przez banki innych sposobów zabezpieczenia wierzytelności – uważa PKPP Lewiatan.
Radosław Sikorski: międzynarodowa pozycja Polski jest dobra
Prawo
20.03.2013 - KPRM
Minister spraw zagranicznych przedstawił w Sejmie założenia polskiej polityki zagranicznej w 2013 roku.
Wydatki Funduszu Kolejowego w 2013 r.
Prawo
19.03.2013 - KPRM
Rada Ministrów zatwierdziła plan wydatkowania środków Funduszu Kolejowego na rok 2013. Wydatki ogółem wyniosą ok. 1 231,79 mln zł. Ze środków Funduszu zostaną sfinansowane tylko najpilniejsze zadania na liniach kolejowych.
Coraz więcej na liście tzw. dobrych dłużników
Prawo
19.03.2013 - NEWSERIA
Rośnie liczba klientów, którzy figurują na „liście dobrych dłużników”, prowadzonej przez ERIF BIG S.A. Pod koniec 2012 roku w bazie pozytywnych informacji firmy znajdowało się już 18 tysięcy rekordów. Lista ma zachęcać do terminowego płacenia zobowiązań, może też być wykorzystywana przez firmy do pozyskiwania sprawdzonych i lojalnych klientów.
Co roku Polacy wydają setki milionów na pirackie oprogramowanie. Już ponad połowa programów może być nielegalna
Prawo
14.03.2013 - NEWSERIA
Choć skala piractwa informatycznego maleje w ujęciu procentowym, to zwiększa się procent strat ponoszonych z tego tytułu przez producentów. Jednak na piractwie tracą nie tylko producenci oprogramowania, ale także konsumenci. Pirackie oprogramowanie wiąże bowiem się najczęściej z obecnością wirusów czy oprogramowania szpiegowskiego, które "wykrada" z komputerów istotne dane, m.in. dotyczące bankowości internetowej.
Odprawa w Ministerstwie Obrony Narodowej
Prawo
13.03.2013 - KPRM
Premier Donald Tusk wziął udział w odprawie kierowniczej kadry Ministerstwa Obrony Narodowej i Sił Zbrojnych RP. Główne tematy to reforma dowództw, redukcja sił w Afganistanie i modernizacja armii.
Powrót urzędów do papierowych dokumentów. Resort transportu: to system zapasowy na wypadek awarii
Prawo
13.03.2013 - NEWSERIA
Papierowe dokumenty wracają do obiegu pomiędzy starostwami a Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego. To tylko system awaryjny na wypadek awarii systemów informatycznych – tłumaczy resort transportu. Przywrócenie dokumentacji papierowej powinno też rozwiązać problemy z brakiem połączenia systemów elektronicznych pomiędzy starostwami a WORD-ami.
Kolejne rodzinne domy dziecka
Prawo
11.03.2013 - UM Toruń
W najbliższych dniach w Toruniu powstanie kolejna rodzina zawodowa i rodzinny dom dziecka. Do końca 2013 roku, zgodnie z wprowadzonym Programem Gminy Miasta Toruń na Rzecz Wspierania Rodziny i Rozwoju Systemu Pieczy Zastępczej, w mieście ma funkcjonować osiem rodzinnych domów dziecka i czternaście zawodowych rodzin zastępczych.
  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 62  
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
 • Google+
® 2008 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.