Jesteś tutaj:
Wiadomości
Wymiar sprawiedliwości również gotowy do Euro
Prawo
08.06.2012 - Ministerstwo Sprawiedliwości
Dyżury sędziów i urzędników, nowe przepisy prawa – polski wymiar sprawiedliwości jest przygotowany na Euro 2012.
M. Goliszewski: nie wierzę w rozpad strefy euro. Liderzy państw nie są durniami
Prawo
06.06.2012 - NEWSERIA
Większe bezrobocie i zadłużenie, a nawet konflikty między państwami – to możliwe skutki rozpadu strefy euro. Zdaniem Marka Goliszewskiego, prezesa BCC, żadne państwo nie jest na to przygotowane. – Turbulencje będą, ale wytrzymajmy jeszcze trochę – radzi ekonomista.
Instytut Jagielloński: zachowanie wicewojewody to przykład ostatecznego bezhołowia
Prawo
06.06.2012 - NEWSERIA
Namawianie do łamania przepisów i niszczenia mienia źle świadczy o organie administracji publicznej - uważa Eryk Kłossowski, ekspert Instytutu Jagiellońskiego. Chodzi o wezwanie wicewojewody, by służby ratunkowe taranowały bramki przy wjeździe czy zjeździe z autostrady.
Sawicki chce dać pieniądze na modernizację gospodarstw dla młodych rolników
Prawo
04.06.2012 - NEWSERIA
Kończą się unijne dotacje dla rolników w ramach perspektywy 2007-2013. Szansę na wsparcie mają jeszcze młodzi rolnicy i ci, którzy chcą unowocześniać swoje gospodarstwa. Wkrótce zapadną decyzje, do kogo trafią ostatnie pieniądze.
Koniec powszechnej prywatyzacji
Prawo
04.06.2012 - Kancelaria Prezydenta RP
Chyba mało kto jeszcze pamięta zasady powszechnej prywatyzacji i wydawane świadectwa udziału w NFI. W latach 90 XX wieku każdy dorosły Polak otrzymywał wówczas świadectwo udziałowe, które uprawniało go do uprawniało do zamiany na 15 akcji, po 1 akcji każdego z piętnastu NFI. Zgodnie z założeniami w prywatyzacji mieli brać udział wszyscy, w praktyce wzięli w niej jedynie nieliczni. Powszechne świadectwa udziałowe były jedynie powszechnie skupowane, a spółki wchodzące w skład NFI przejmowane.
MSP: Energa wraca w 'skarbowe' ręce. Na razie brak pomysłu na prywatyzację
Prawo
04.06.2012 - NEWSERIA
Sąd antymonopolowy pokrzyżował plany resortowi skarbu państwa. "Nie" dla fuzji PGE i Energi oznacza, że plany ministerstwa co do wpływów z prywatyzacji nie zostaną zrealizowane tak szybko. Dla Energi rozważane są różne opcje, ale decyzji jeszcze nie podjęto.
Min. Gospodarki: Po uwolnieniu rynku gazu najbiedniejsi dostaliby dopłaty do rachunków
Prawo
04.06.2012 - NEWSERIA
Warunkiem zgody na to, by zamiast Urzędu Regulacji Energetyki to operatorzy mogli samodzielnie decydować o podwyżkach taryf gazowych jest ochrona najbiedniejszych –deklaruje resort gospodarki. Trwają prace nad stworzeniem systemu ochrony tzw. odbiorców wrażliwych. Projekt ustawy ma być gotowy już w tym miesiącu.
Służby ratownicze nie muszą stać w kolejce po bilet przy wjeździe na autostradę
Prawo
04.06.2012 - NEWSERIA
Bezpłatny bilet jest potrzebny, by wjechać na autostradę, ale służby nie muszą stać w kolejce, by go otrzymać – zapewniają przedstawiciele firmy Kapsch Telematic Services. I argumentują, że taki sam system od ponad roku obowiązuje na autostradzie A2. – Brak przewidzianych pasów technicznych dla służb ratowniczych nie jest winą operatora systemu poboru opłat – podkreśla firma Kapsch.
35 lat prac nad jednolitym patentem europejskim. Znowu może nie być konsensusu
Prawo
01.06.2012 - NEWSERIA
Jednolity patent europejski nie jest złym rozwiązaniem, ale sedno jego powodzenia tkwi w jego szczegółach - uważa dr Alicja Adamczak, prezes Urzędu Patentowego RP. Pomysł wprowadzenia europejskiego jednolitego patentu budzi w Polsce spore kontrowersje.
Kierowcy od dziś płacą za przejazd A4, ale nie wszyscy
Prawo
01.06.2012 - Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
Od dnia 1 czerwca br. za przejazd odcinkiem autostrady A-4 między pomiędzy Gliwicami a Wrocławiem kierowcy muszą uiszczać opłaty za przejazd. Wysokość opłaty uzależniona jest od długości przejazdu, szacunkowo wynosi 0,10 zł za 1 km. Rada Ministrów na posiedzeniu w dniu 30 maja b. roku przyjęła rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie autostrad płatnych przedłożone przez ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej.
  13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 z 48  
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
 • Google+
® 2008 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.