Jesteś tutaj:

Upadło biuro podróży, Polacy sprawdzają inne przez Internet

Okresowi wakacyjnemu coraz częściej towarzyszy niepewność wynikająca z obaw o wiarygodność finansową touroperatorów. Dla wielu osób zebranie pieniędzy specjalnie na podróż marzeń, to nie lada wyzwanie. Warto mieć pewność, że zgromadzone oszczędności wydamy w biurze podróży, które jest w dobrej kondycji finansowej. Najlepiej zatem sprawdzić biuro podróży. Jak można to zrobić? Szybko, łatwo i bez wychodzenia z domu – w serwisie Infokonsument.pl. Do końca lipca każdego przedsiębiorcę zweryfikujemy tam zupełnie za darmo.

pobierz_plik
Wezwanie do zapłaty odszkodowania od biura podróży POBIERZ »

Niedawno mieliśmy do czynienia z głośnymi upadkami kilku organizatorów turystycznych, m.in. Kopernik, Orbis, Selectours, Triada i ostatnio Sky Club i Alba Tour. Aby uniknąć rozczarowania i kłopotów, przezornie przed zakupem wycieczki najlepiej jest sprawdzić dane na temat wybranego przez nas operatora.

InfoKonsument.pl, to drzwi otwarte do bazy Rejestru Dłużników ERIF
Ze względu na głośne zakończenie działalności firmę Sky Club, Rejestr Dłużników ERIF BIG S.A. zorganizował dni otwarte. 10. i 11. lipca b.r. każda osoba zastanawiająca się, z jakim biurem pojechać na wakacje, mogła odwiedzić biuro Rejestru i zupełnie bezpłatnie sprawdzić rzetelność płatniczą wybranego touroperatora.W ciągu dwóch Dni Otwartych Rejestr Dłużników ERIF odwiedziło kilka osób. Zdecydowana większość osób sprawdzała organizatorów turystyki przez Internet, korzystając z serwisu infoKonsument.pl. Wygląda na to, że Polacy preferują elektroniczną formę kontaktu z Rejestrem. Od początku akcji promocyjnej w serwisie zarejestrowało się w nim o 226% więcej nowych użytkowników, niż w analogicznym okresie w roku 2011. Dlatego właśnie w Internecie Dni Otwarte Rejestru Dłużników ERIF potrwają aż do końca lipca! Do tego czasu każdy za pośrednictwem serwisu infoKonsument.pl wygodnie, bez wychodzenia z domu będzie mógł sprawdzić rzetelność płatniczą biura, z którym zamierza wyjechać na wakacje. W czasie trwania promocji będzie można zupełnie za darmo sprawdzić dane dowolnej liczby biur podróży.  


Biuro podróży w Rejestrze? Bądź ostrożny.

Jeśli w biurze informacji gospodarczej znajdziemy dane o zadłużeniu firmy organizującej nasz wakacyjny wyjazd, powinniśmy ostrożnie podchodzić do tej oferty. W pierwszej dekadzie lipca  2012 roku w Rejestrze Dłużników ERIF BIG S.A. figurowały dane o zadłużeniu 155 biur podróży. Wpisane biura stanowią prawie 5% wszystkich licencjonowanych biur podróży działających w Polsce. Oznacza to, że w bazie Rejestru Dłużników ERIF można znaleźć co dwudzieste biuro działające na terenie naszego kraju. Warto przy tym zauważyć, że Rejestr Dłużników ERIF jest jedynym biurem informacji gospodarczej w Polsce, które regularnie co kwartał poddaje swoją bazę weryfikacji przez niezależnego audytora. Osoby korzystające z Rejestru mogą zatem mieć pewność, że pozyskane z bazy informacje są prawdziwe, aktualne i rzetelne.
 

 

Z danych zgromadzonych w bazie Rejestru Dłużników ERIF wynika, że wysokość zadłużenia pojedynczego biura podróży wpisanego do Rejestru Dłużników ERIF mieści się w granicach od 322 złotych do ponad 215 tysięcy złotych. Warto pamiętać, że to są informacje o pojedynczych długach wpisanych przez konkretnych wierzycieli. Z tego też względu można zakładać, że jeśli dane biuro podróży jest wpisane do rejestru z powodu jakiejś zaległości, całkowita wysokość jego nieuregulowanego zadłużenia może być znacznie wyższa.  Łączne zadłużenie biur podróży znajdujących się w bazie Rejestru Dłużników ERIF sięga prawie 1,04 miliona złotych.

 

Jak sprawdzić biuro - okiem eksperta
Edyta Szymczak, Prezes Zarządu Rejestru Dłużników ERIF BIG S.A.

Rzetelność biura podróży można sprawdzić m.in. na stronach Ministerstwa Sportu i Turystyki (turystyka.gov.pl), w Polskiej Izby Turystyki, czy urzędzie marszałkowskim regionu, w którym dane biuro ma swoją centralę (urzędy marszałkowskie sprawują kontrolę nad pracą biur turystycznych). Informacji o kondycji finansowej biura można też szukać w Urzędzie Skarbowym. Zaleganie z odprowadzaniem podatków powinno zapalić lampkę ostrzegawczą. Można też sięgnąć do Internetu i poszukać opinii byłych klientów turoperatora. Jeśli biuro, w którym planujemy kupić wycieczkę, jest nadmiernie zadłużone, dane o nim mogą być wpisane do biura informacji gospodarczych takiego, jak  Rejestr Dłużników ERIF BIG S.A.

 

 

Wasze komentarze
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
® 2008 - 2022 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.