Jesteś tutaj:
Wiadomości
Kolejny rekord: ponad 10 milionów elektronicznych odpisów z KRS
Prawo gospodarcze
25.03.2013 - Ministerstwo Sprawiedliwości
10 119 002 – to dokładna liczba bezpłatnych odpisów z KRS pobranych przez Internet dzięki usłudze uruchomionej przez Ministerstwo Sprawiedliwości 28 czerwca 2012 r. Najnowsze dane pochodzą z 22 marca (piątek).
Policjanci udaremnili nielegalne wyścigi
Prawo karne
25.03.2013 - KGP
Stołeczni policjanci Wydziału Ruchu Drogowego i funkcjonariusze z Pruszkowa nie dopuścili do nielegalnych wyścigów na drodze technicznej autostrady A2 w okolicach Brwinowa. Skontrolowali tam 69 pojazdów. W wyniku podjętych działań zatrzymano 5 dowodów rejestracyjnych a za popełnione wykroczenia nałożono kilka mandatów karnych.
Dla Polaków coraz mniej ważna wysokość pensji. Liczy się stabilność firmy i perspektywy zatrudnienia
Prawo pracy
25.03.2013 - NEWSERIA
Kryzys gospodarczy zmienił priorytety polskich pracowników. Od wysokiej pensji, która jeszcze dwa lata temu była najważniejszym kryterium wyboru pracy, dziś pracownicy bardziej cenią stabilną sytuację firmy. Kolejne kryterium to bezpieczeństwo zatrudnienia. Wysokość wynagrodzenia Polscy pracownicy, którzy wzięli udział w badaniu Randstad Award 2013 wymienili dopiero na piątym miejscu.
Napad, którego nie było
Prawo karne
25.03.2013 - KGP
Zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie, składanie fałszywych zeznań oraz współudział w kradzieży - takie zarzuty usłyszy kierowca tira, który powiadomił policjantów o napadzie, którego nie było. Mundurowi zatrzymali do sprawy jeszcze trzech jego wspólników. Sprawa jest rozwojowa, nie jest więc wykluczone, że treść zarzutów będzie inna.
Sprawca napadu w Mysłowicach zatrzymany
Prawo karne
22.03.2013 - KGP
Mężczyzna odpowiedzialny za brutalny napad na ekspedientkę w sklepie jest już w rękach policji. Sprawca, którego wizerunek został upubliczniony za pośrednictwem mediów, sam oddał się w ręce stróżów prawa. 35-latek usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu dożywocie.
Rząd czeka na unijną odpowiedź w sprawie GMO. I zapowiada kontrole pól
Prawo
22.03.2013 - NEWSERIA
Jeszcze w tym roku mają ruszyć kontrole pól sprawdzające, czy polscy rolnicy wysiali rośliny genetycznie zmodyfikowane (GMO). Jeśli okaże się, że tak, będą musieli zapłacić wysokie kary i zniszczyć uprawy. Tymczasem Komisja Europejska do tej pory nie zajęła stanowiska w sprawie wprowadzenia przez Polskę zakazu upraw tego typu roślin.
Bankowy tytuł egzekucyjny pozostanie
Prawo cywilne
21.03.2013 - NEWSERIA
Dzisiaj Komisja Finansów Publicznych odrzuciła poprawkę posłów mającą na celu likwidację bankowego tytułu egzekucyjnego. Jej przyjęcie nie byłoby korzystne ani dla klientów, ani dla banków. Skutkiem uchylenia odpowiednich przepisów byłaby konieczność poszukiwania przez banki innych sposobów zabezpieczenia wierzytelności – uważa PKPP Lewiatan.
Radosław Sikorski: międzynarodowa pozycja Polski jest dobra
Prawo
20.03.2013 - KPRM
Minister spraw zagranicznych przedstawił w Sejmie założenia polskiej polityki zagranicznej w 2013 roku.
CBŚ rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą zamieszaną w nielegalny proceder tytoniowy
Prawo karne
20.03.2013 - KGP
Policjanci CBŚ zlikwidowali zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się produkcją nielegalne tytoniu i handlem nim. Funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie około 3 tony towaru. Organizatorka tej przestępczej działalności, 31-letnia bydgoszczanka, decyzją sądu najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie, podobnie jak jej najbliższa współpracowniczka.
Nowy komendant wojewódzki dolnośląskiej Policji
Inne
20.03.2013 - KGP
Inspektor Wojciech Ołdyński, były Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy, został nowym Komendantem Dolnośląskiej Policji. Zastąpił na tym stanowisku nadinspektora Dariusza Biela, który przeszedł na emeryturę. Uroczyste przekazanie obowiązków odbyło się w Sali Odpraw KWP we Wrocławiu. Wprowadzenia na stanowisko dokonał Komendant Główny Policji nadinspektor Marek Działoszyński.
  13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 z 266  
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
 • Google+
® 2008 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.